Trwa ładowanie...
dgtg5t1
Megafon.pl
Aktualności

Prince bohaterem filmu dokumentalnego

Prince doczeka się swojego filmu, na razie dokumentalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prince fot. Sony Music
Prince fot. Sony Music (Megafon.pl Materiały Prasowe)
dgtg5t1

Planowany na 2017 rok projekt otrzymał tytuł "Prince: R U Listening?". Dzieło przybliży wczesne lata działalności wokalisty i gitarzysty, i jego drogę do sławy. Obraz przedstawiony będzie z perspektywy najbliższej rodziny i przyjaciół muzyka.

W filmie mają pojawić się także znani i cenieni artyści jak Mick Jagger, Bono, Billy Idol czy Lenny Kravitz, jak również protegowana i była narzeczona Prince'a Sheila E. czy dawni członkowie jego zespołu, Dickerson oraz André Cymone. Uznany dokumentalny twórca Michael Kirk ("Frontline") zajmie się reżyserią i produkcją. Data premiery nie została wyznaczona.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat.

dgtg5t1

Do najważniejszych albumów Amerykanina należą "Purple Rain", "1999", "Dirty Mind", "Sign O' The Times", "Controversy", "Lovesexy" i "Diamonds And Pearls". Prince zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu "Purpurowy deszcz".

W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. 25 listopada ukazała się kompilacja "Prince 4Ever". Z kolei w początkach 2017 roku premierę będzie mieć reedycja płyty "Purple Rain".

dgtg5t1

Podziel się opinią

Share
dgtg5t1
dgtg5t1