Trwa ładowanie...
dgwcqo4

Program 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty ogłoszony

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty ogłoszony
(East news)
dgwcqo4

Na stronie www.nowehoryzonty.pl jest już dostępny pełny harmonogram festiwalowych seansów wraz z opisami. Sprzedaż biletów rozpocznie się 8 lipca o godzinie 12.00.

W sekcjach Panorama oraz Ale kino+ znalazły się dzieła doceniane na prestiżowych festiwalach autorstwa uznanych reżyserów, mistrzów światowego kina. W tym roku w programie znalazły się najnowsze filmy m.in. Godfreya Reggio (Goście), Pedro Costy (Koń Dinheiro), Gaspara Noé (Love), Hirokazu Kore-edy (Nasza najmłodsza siostra), Mike'a Leigh (Pan Turner), Syllasa Tzoumerkasa (Płomień), Alaina Cavaliera (Raj), Eugéna Greena (Sapientia), Corneliu Porumboiu (Skarb), Wima Wendersa (zrealizowana z Juliano Ribeiro Salgado Sól Ziemi), Yorgosa Lanthimosa (nagrodzony przez Jury tegorocznego festiwalu w Cannes The Lobster z Colinem Farrellem, Rachel Weisz i Léą Seydoux), Paula Thomasa Andersona (Wada ukryta na podstawie Thomasa Pynchona z Joshem Brolinem i Joaquinem Phoenixem), Honga Sang-soo (Wzgórze wolności), Guya Maddina (zrealizowany z Evanem Johnsonem Zakazany pokój), Lava Diaza (zwycięzca ubiegłorocznego festiwalu w Locarno Z tego, co było, po tym, co było), Aleksieja Fedorczenki (Anioły rewolucji), Naomi Kawase
(An), Jia Zhang-ke (Nawet góry przeminą), Brillante Mendozy (Taklub). Na tegorocznym festiwalu pokazane zostaną 22 filmy z oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

W programie sekcji Ale kino+ znalazł się Pasolini Abla Ferrary z Willemem Dafoe w roli głównej. Amerykański reżyser, autor kultowych filmów Zły porucznik i Pogrzeb, będzie gościem festiwalu. Pokaże jeden ze swoich mniej znanych filmów Spod ciemnej gwiazdki z 2001 roku oraz zaprezentuje swoje ulubione dzieło mistrza Pasoliniego - Ewangelię wg św. Mateusza z 1964 roku.

dgwcqo4

Podziel się opinią

Share
dgwcqo4
dgwcqo4