Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Deadpool", "Nie oddychaj", "Most szpiegów" [9-07-2017]

W niedzielny wieczór będziemy mogli zasiąść przed telewizorami, by obejrzeć oscarowy przebój "Most szpiegów" Stevena Spielberga, kolejny odcinek serialu kryminalnego "Most nad Sundem" na kanale WP czy świetną ekranizację komiksu "Deadpool". Fanom polskich komedii polecamy "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", zaś widzom o mocnych nerwach jeden z najlepszych thrillerów/horrorów ostatnich lat - "Nie oddychaj".

Share
Program TV na niedzielę: "Deadpool", "Nie oddychaj", "Most szpiegów" [9-07-2017]Źródło: Materiały prasowe
d20hs2g

"Deadpool"

Fani komiksowego antybohatera podchodzili z dystansem do pierwszej ekranizacji przygód Deadpoola, obawiając się, że scenariusz zostanie zbytnio ugrzeczniony, a tym samym twórcom nie uda się oddać ducha oryginału. Niepotrzebnie. "Deadpool" to niesamowita mieszanka brutalności i wyśmiewania wszelkich tematów tabu, której można się było spodziewać po Wadzie Wilsonie.

"Deadpool" - Canal+ 22:35
Zobacz szczegółowy opis filmu Deedpool 2

Obejrzyj zwiastun filmu "<a href="https://film.wp.pl/nie-oddychaj-6032641705268353c">Nie oddychaj</a>":

"Nie oddychaj"

Zdobywca tegorocznej nagrody Saturna w kategorii "Najlepszy horror" po raz pierwszy w telewizji. Przegapiliście go w kinie? Musicie nadrobić tę zaległość. "Nie oddychaj" Fede Alvareza (remake "Martwego zła", serial "Od zmierzchu do świtu") to trzymające w napięciu kino dla widzów o mocnych nerwach. Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego mężczyzny. Ze względu na okoliczności są przekonani, że dokonują przestępstwa doskonałego, które ujdzie im na sucho. Nic bardziej mylnego...

"Nie oddychaj" – HBO 20:10

"Most nad Sundem"

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą a szwedzkim Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli rewelacyjna Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

"Most nad Sundem" - WP 00:25

Obejrzyj zwiastun filmu "Most szpiegów":

"Most szpiegów"

Kolejne wspólne dzieło duetu reżysersko-aktorskiego Stevena Spielberga i Toma Hanksa opowiada historię z czasów zimnej wojny, kiedy to radziecki szpieg złapany w USA ma zostać wymieniony na amerykańskiego pilota. James Donovan (Tom Hanks), prawnik z Brooklyn ma przeprowadzić trudne negocjacje na terenie wroga, w cieniu muru berlińskiego. Scenariusz "Mostu szpiegów" został oparty na faktach. Zdjęcia do filmu powstawały częściowo we Wrocławiu.

"Most szpiegów" - Canal+ Film HD 21:35

"Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"

Dziś w TV niezapomniana polska komedia Stanisława Barei, która pod koniec lat 70. nie była początkowo dopuszczona do kin. "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" trafiło na ekrany dopiero dzięki tragedii. W 1978 roku w katastrofie samolotowej zginął Janusz Wilhelmi. Wtedy Bareja zwrócił się z prośbą, by jego filmowi dano jeszcze jedną szansę. Cenzorzy się zgodzili, ale reżyser musiał zapłacić wysoką cenę. Całość nakazano mu przemontować, wyciąć wiele scen i zmienić plakat reklamowy. Bareja ubolewał nad "okrutnym losem", jaki spotkał jego "dziecko", ale zmian dokonał. Do dziś jego film uchodzi za jeden z najbardziej zniszczonych przez polską cenzurę (czytaj więcej tutaj).

"Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" - Stopklatka TV 20:00

Obejrzyj zwiastun serialu "Most nad Sundem":

"Świnki"

Mocne polskie kino, pokazywane m.in. na festiwalach w Karlowych Warach i Warszawie. Film nagrodzony Złotym Lwem za najlepszy debiut aktorski Roberta Glińskiego. Bohaterem "Świnek" jest Tomek, szesnastoletni chłopak żyjący z rodzicami i siostrą w bloku tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Pewnego dnia Tomek poznaje tajemnicę swojego szkolnego kolegi, Ciemnego. On i kilku innych chłopców w wieku 14-16 lat sprzedają się za pieniądze niemieckim pedofilom.

"Świnki" - Stopklatka TV 00:35

d20hs2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20hs2g
d20hs2g