Program TV na niedzielę: "Iron Man", "Pitbull Nowe porządki" [14‑05-2017]

Dziś w TV jeden z najmocniejszych filmów w historii polskiej kinematografii, który wstrząsnął polską widownią pod koniec lat 80. - "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Fani widowiskowych efektów i wartkiej akcji powinni zwrócić na pierwszą część cyklu "Iron Man", zaś widzowie lubujący się w gangsterskich klimatach mogą sobie przypomnieć zeszłoroczny hit "Pitbull. Nowe porządki". W Telewizji WP pojawi się kolejny odcinek rosyjskiej superprodukcji "Katarzyna". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 14 maja.

Program TV na niedzielę: "Iron Man", "Pitbull Nowe porządki" [14-05-2017]
Źródło zdjęć: © Filmpolski.pl

Ten film wywołał wstrząs nie tylko poruszaną tematyką, ale także ze względu na czas, w którym trafił do kin. W roku 1988 uznano go bowiem za ważny głos w dyskusji na temat słuszności kary śmierci. "Krótki film o zabijaniu" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego jest ponadto uważany przez Amerykanów za jedno z największych osiągnięć polskiej kinematografii. Akcja filmu toczy się w Warszawie 16 marca 1987 r. Piotr zdaje końcowy egzamin adwokacki, zaprasza swą dziewczynę do cukierni w Hotelu Europejskim. Wstępuje tu również dwudziestoletni Jacek, który po wyjściu z cukierni wsiada do taksówki. Na peryferiach miasta dusi taksówkarza linką żeglarską, po czym, gdy ten zdradza jeszcze oznaki życia i błaga o litość, okrutnie masakruje. Mimo obrony Piotra, Jacek skazany zostaje na karę śmierci.

Robert Downey Jr. jako multimiliarder i geniusz Tony Stark, zakładający zbroję Iron Mana, jest dziś nieodzownym elementem filmowego uniwersum Marvela. Ale jak to się wszystko zaczęło? Przekonacie się, oglądając pierwszy film z serii "Iron Man" z 2008 roku. Widowiskowa opowieść o jednym z najpopularniejszych superbohaterów trzyma w napięciu od początku do samego końca. Przystojni mężczyźni (Robert Downey Jr., Jeff Bridges)
, piękne kobiety (Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb)
i mnóstwo wybuchowej akcji to doskonały przepis na udany piątkowy seans przed telewizorem.

"Pitbull Nowe porządki"

Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego "Pitbulla” - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący „Grupę mokotowską” zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować.

"Katarzyna"

W niedzielę 14 maja na kanale Telewizja WP warto zwrócić uwagę na kolejny odcinek serialu kostiumowego "Katarzyna". Rosyjska superprodukcja opowiada o młodości carycy Katarzyny II, jednej z najbardziej wpływowych i budzących skrajne emocje kobiet w dziejach polityki europejskiej.

"Komornik"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni i typowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Bezapelacyjnie najlepszy polski film 2005 roku. Obraz Feliksa Falka z Andrzejem Chyrą w roli głównej to jeden dzień z życia komornika w dotkniętym powszechnym bezrobociem mieście. Lucek jest młody i ambitny. Odniósł życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Jako komornik jest błyskotliwy i czarujący. Bez problemu potrafi owinąć rozmówcę wokół własnego palca i ukryć swoje prawdziwe – bezwzględne i okrutne oblicze.

Najbardziej swojska polska komedia po "Samych swoich”. Film "U Pana Boga w ogródku" to druga część białostockiej trylogii Jacka Bromskiego, która powstała blisko 10 lat po filmie "U Pana Boga za piecem" (1998), jednej z najpopularniejszych polskich komedii lat 90. Kontynuacja przyciągnęła do kin ponad 300 tys. widzów (na 60 kopiach) i otrzymała m.in. Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także trzy statuetki na Festiwalu w Houston.

"El Clan" to mroczna opowieść oparta na faktach. Historia, która na początku lat 80. XX wieku wstrząsnęła Ameryką Południową, została opowiedziana przez reżysera Pablo Trapero, a sam film w ciągu zaledwie czterech dni zobaczyło milion widzów. Arquímedesa Puccio, nestor rodu o fizjonomii poczciwego dziadka z sąsiedztwa, który przy wyjściu z bramy zagada do człowieka o pogodzie, nie przypomina architekta śmiałych porwań zakończonych morderstwami. Zbrodnie te wzburzyły przed trzydziestoma laty argentyńską opinię publiczną demonstrowaną przez rodzinę Puccio bezwzględnością i okrucieństwem.

"Pokuta"

"Pokutę", w której główne role zagrali Keira Knightley, James McAvoy i Saoirse Ronan, zrealizowano na podstawie powieści Iana McEwana. Akcja filmu, nominowanego do Oscara w siedmiu kategoriach, rozpoczyna się w połowie lat trzydziestych. 13-letnia Briony (Saoirse Ronan) widzi miłosne zbliżenie, do którego doszło między jej starszą siostrą Cecylią (Keira Knightley) i przystojnym Robbiem (James McAvoy). Nastolatka nie do końca rozumie, co robiła młoda para; opowiada innym ludziom nieprawdziwą historię na temat Robbiego. W efekcie mężczyzna zostaje posądzony o przestępstwo i trafia do więzienia...

Źródło artykułu:WP Film
iron manpitbull nowe porządkiprogram tv

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)