Trwa ładowanie...
d1sgsm3

Program TV na niedzielę: "Karbala", "Zabij mnie glino", "Pacific Rim" [30-04-2017]

Dziś w TV "Zabij mnie glino", pamiętny kryminał z 1987 roku, który w kinach był dozwolony od 18 lat. Oprócz tego mocne kino wojenne polskiej produkcji, czyli "Karbala", widowiskowy "Pacific Rim" i pierwszy odcinek rosyjskiej superprodukcji "Katarzyna", emitowanej na kanale WP. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 30 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabij mnie glino" (1987)
"Zabij mnie glino" (1987) (Filmpolski.pl)
d1sgsm3

"Zabij mnie glino"

Po premierze kinowego debiutu Jacka Bromskiego pisano, że reżyser "wzniósł się ponad polskie błoto", realizując "amerykański film produkcji polskiej", z bandytą "na miarę naszych oczekiwań i aspiracji". Film stał się zapowiedzią tzw. nurtu bandyckiego kina lat 90., a Bogusławowi Lindzie pozwolił stworzyć pierwszą pozycję w jego galerii ekranowych twardzieli.

"Zabij mnie glino" - TVP 2 01:00

"Karbala"

d1sgsm3

Mocne kino wojenne prosto z Polski. "Karbala" to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów...

"Karbala" - Canal+ Seriale HD 02:05

"Katarzyna”

W niedzielę 25 grudnia na kanale Telewizja WP warto zwrócić uwagę na kolejne odcinki serialu kostiumowego "Katarzyna". Rosyjska superprodukcja opowiada o młodości carycy Katarzyny II, jednej z najbardziej wpływowych i budzących skrajne emocje kobiet w dziejach polityki europejskiej.

d1sgsm3

"Katarzyna” - Telewizja WP 20:00

"Dziewczyna z szafy"

"Dziewczyna z szafy" to film pierwszych razów. Dla Bodo Koxa, niegdyś króla polskiego offu, jest to pierwszy film nakręcony za porządne pieniądze, przeznaczony do szerokiej dystrybucji. Dla Wojciecha Mecwaldowskiego, niesłusznie kojarzonego niemal wyłącznie z drugim planem w średnio udanych komediach romantycznych, jest to szansa na zdobycie nowej publiczności. I w końcu dla Magdaleny Różańskiej, tytułowej dziewczyny z szafy, to bardzo udany debiut na dużym ekranie.

d1sgsm3

"Dziewczyna z szafy" - TVP Kultura 20:10

"Pacific Rim"

Superprodukcja w reżyserii Guillermo del Toro będąca hołdem dla japońskich filmów o wielkich potworach. "Pacific Rim" przedstawia wojnę pomiędzy morskimi potworami zwanymi Kaiju a ludźmi, którzy stawiają im czoła za pomocą potężnych robotów (Jaegers). W obliczu apokalipsy świat mogą uratować tylko były pilot Raleigh (gwiazda "Synów anarchii" - Charlie Hunnam) i niedoświadczona Mako (Rinko Kikuchi).

d1sgsm3

"Pacific Rim" - TVN Fabuła 21:00

"Niewygodna prawda"

Film opowiada o dziennikarskim śledztwie, po którym Dana Rather (Robert Redford), wieloletni prezenter flagowego programu informacyjnego sieci CBS "Evening News”, wycofał się z zawodu i odszedł na emeryturę. Twórcy "Niewygodnej prawdy” byli przekonani, że człowieka o takiej rozpoznawalności i wręcz legendarnym statusie, musi zagrać legenda. Ku ich radości Redford, który zresztą znał Rathera jeszcze z lat 70., wyraził zgodę.

"Niewygodna prawda" - Polsat Romans 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d1sgsm3

Podziel się opinią

Share

d1sgsm3

d1sgsm3