Program TV na piątek: "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Predators", "Green Room" [12‑01-2017]
Dziś w TV kultowa polska komedia "Jak rozpętałem II wojnę światową" z niezapomnianą rolą Mariana Kociniaka. Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy mało znany "Green Room" z genialną kreacją Patricka Stewarta oraz "Predators" z Adrienem Brodym w roli głównej. Na kanale WP pojawi się emocjonujący thriller "Uwikłani". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 12 stycznia.
12.01.2018 | aktual.: 12.01.2018 10:21
Na ten film musieliśmy czekać okrągłe 20 lat. "Predators" to kontynuacja znakomitej serii, która dorobiła się statusu niekwestionowanego kultu. Po ugrzecznionych do granic możliwości dwóch częściach "Alien vs Predator" twórcy powrócili do brutalnego, trzymającego w napięciu widowiska kojarzonego z pierwszą częścią. Adrien Brody, Laurence Fishburne, Danny Trejo i inni walcząc z kosmicznymi łowcami zapewniają solidną, bezpretensjonalną rozrywką, która nie aspiruje do miana wielkiego kina. Ale w swojej kategorii nie ma sobie równych.
"Jak rozpętałem II wojnę światową"
Zabawne losy Franka Dolasa od lat bawią Polaków i na zawsze zapisały się na kartach rodzimej kinematografii. Główna rola w produkcji przypadła Marianowi Kociniakowi, który doskonale wykreował postać sprytnego wojaka. "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" to trzyczęściowa opowieść o wojennych poczynaniach polskiego żołnierza, wplątującego się za każdym razem w poważne tarapaty. Pechowy mundurowy dostaje się m.in. do niemieckiej niewoli, Legii Cudzoziemskiej, Jugosławii, Włoch, by ostatecznie znaleźć się w ukochanej ojczyźnie. Gdy Dolas wreszcie staje się częścią oddziałów partyzanckich, pragnie zakończyć wojnę, którą sam "rozpętał".
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Uwikłani"
Detektyw Anders zajmuje się sprawą zaginięcia dwóch osób: Alana i Jenny. Jedyną osobą, mogącą udzielić jakichkolwiek informacji, jest David. Mężczyzna cierpiący na amnezję, który na dodatek w ciężkim stanie leży w szpitalnym łóżku. Gdy stopniowo odzyskuje pamięć, zaczyna opowiadać historię, która ujawnia skomplikowany trójkąt miłosny, w jaki uwikłana była cała trójka. David jest zauroczony Jenny, jednak ona daży uczuciem spontanicznego i zwariowanego przyjaciela Davida - Alana. Może jej uczucia wobec Alana były zbyt intensywne i David nie mógł tego znieść? Czy może Alan i Jenny postanowili pozbyć się Davida?
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Green Room" Jeremy'ego Saulniera to jeden z najbardziej trzymających w napięciu filmów ostatnich lat. Główny bohater grany przez świętej pamięci Antona Yelchina i jego zespół punkrockowy staje się przypadkowo celem grupy zwyrodniałych skinheadów-neonazistów pod wodzą grającego jedną ze swoich najlepszych i najbardziej nietypowych ról Patricka Stewarta. "Green Room" to typowa "jazda bez trzymanki", wspaniale nakręcona i pełna napięcia orgia przemocy i pomysłów inscenizacyjnych, którą ogląda się jednym tchem.
Jeden z najmocniejszych filmów wojennych XXI w. Rosyjski dramat opiera się na prawdziwej historii kompanii, która w trakcie działań w Afganistanie została zapomniana przez własne dowództwo. W efekcie walcząc z przeważającym siłami talibów, została całkowicie zmasakrowana. Pomoc przyszła zbyt późno.
Głośny film Jerzego Skolimowskiego (scenariusz i reżyseria), który zaprosił do współpracy takie gwiazdy jak Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner czy David L. Price. Film opowiada historię podejrzewanego o współpracę z Al-Kaidą Mohammeda, który trafia do amerykańskiej niewoli. Mężczyźnie udaje się zbiec z transportu i od tej chwili nie cofnie się przed niczym, byleby tylko nie wrócić w ręce Amerykanów, którzy widzą w nim terrorystę. "Essential Killing" to kino dynamiczne, a jednocześnie przytłaczające swym bezpośrednim przekazem. Skolimowski nie bawi się w symbolikę, jednoznacznie prowokując nas do zajęcia własnego stanowiska. W 2010 roku "Essential Killing" zdobyło m.in. trzy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - w tym dla najlepszego filmu konkursowego - oraz pięć Złotych Lwów (m.in. najlepszy film, reżyseria i zdjęcia).