Trwa ładowanie...
d2cqhnx

Predators

Najnowsze informacje
3.5
(75 głosów)
Oceń:
2
d2cqhnx

Robert Rodriguez prezentuje „Predators” – kolejny rozdział sagi o tajemniczym łowcy z innej planety. Film wyreżyserował Nimrod Antal, a główną rolę zagrał Adrien Brody – wcielił się w Royce’a, najemnika dowodzącego elitarną grupą żołnierzy, którzy uświadamiają sobie, że zostali zesłani na obcą planetę na żer. W jej skład wchodzą najemnicy, członkowie jakuzy, skazańcy, członkowie szwadronów śmierci. Ludzie, którzy byli agresorami stają się ofiarami wystawionymi na pastwę Predatorów…

W filmie zobaczymy m.in. Laurence’a Fishburne’a („Matrix”), Tophera Grace’a („Spider-Man 3”), Alice Bragę („Jestem legendą”),Waltona Gogginsa (serial „Świat gliniarzy”), Danny’ego Trejo (będzie można go zobaczyć w najnowszym filmie Rodrigueza, „Machete”), Olega Taktarova („Skarb narodów”), Mahershalalhashbaza Alego („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”) i Louisa Ozawę Changchiena („Fair Game”).

Film „Predator” z 1987 roku zapoznał widzów z postacią, która stała się kultową – tytułowym Predatorem. Drapieżca z kosmosu ukrywał się w dżungli,a do walki z nim stanęli żołnierze niewielkiego oddziału wspomagani przez agenta CIA. Historia tak spodobała się widzom, że niecierpliwie wyczekiwali sequela, który nakręcono trzy lata później. W 1994 roku zwrócono się do Roberta Rodrigueza („El Mariachi”), który miał unowocześnić historię o Predatorze.

Bohaterowie, którzy trafili na obcą planetę początkowo nie wiedzą gdzie są i dlaczego tam trafili… W końcu uświadamiają sobie, że mają być zdobyczą. „Ta świadomość to istotna część scenariusza. Dołożyliśmy wszelkich starań, by przeżycia bohaterów były wiarygodne. Szok, niedowierzanie, strach, rezygnacja – to emocje, z którymi muszą sobie poradzić.” – mówi Litvak.

Grupa ludzi, o których nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego, odkrywa swoje lepsze ja. „W tym filmie potworem nie jest najbardziej oczywista postać. Są nimi też główni bohaterowie. Znaleźli się w trudnej sytuacji – są przerażeni, zdezorientowani, nie wiedzą co robić. Muszą stawić czoło swoim demonom, żeby później stanąć twarzą w twarz z obcymi.” – tłumaczy Antal.

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cqhnx
d2cqhnx
d2cqhnx