Trwa ładowanie...
d1slfdz

Program TV na piątek: "Łabędzi śpiew", "Trauma", "Wodny świat" [8-06-2018]

Dziś w TV zapomniana komedia "Łabędzi śpiew" z najbardziej nieprzyzwoitą polska aktorką, Marią Probosz. Oprócz tego świetne widowisko "Troja", a w Telewizji WP pojawi się "Trauma" z Colinem Firthem w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 8 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Probosz w filmie "Łabędzi śpiew"
Maria Probosz w filmie "Łabędzi śpiew" (Filmpolski.pl)
d1slfdz

"Łabędzi śpiew"

Scenarzysta filmowy Stefan Dziedzic (Jan Peszek) wraca z zagranicznej podróży. Wysłuchuje narzekań żony, aktorki, na trudności finansowe, na dokładkę psuje mu się samochód, a dentysta za leczenie zębów żąda sporej kwoty. Wszyscy wokół mobilizują Stefana, by przemógł niemoc twórczą i znów napisał dobry scenariusz. "Łabędzi śpiew" to nieco już zapomniana komedia z 1988 r., w którym można podziwiać nieodżałowaną seksbombę Marię Probosz, nazywaną najbardziej nieprzyzwoitą polską aktorką. Jej tragiczny los budzi smutek do dziś (czytaj więcej tutaj).

Film "Łabędzi śpiew" można obejrzeż na Kino Polska o 20:00

d1slfdz

"Trauma"

Ben i Elisa, podróżując autem, ulegają wypadkowi. Po wielu dniach mężczyzna budzi się ze śpiączki. Z przerażeniem odkrywa, że jego ukochana żona nie żyje. Starając się zapomnieć o bolesnej przeszłości, postanawia wszystko zmienić. Kupuje dom, w którym chce zacząć nowe życie. Z pomocą przychodzi mu piękna, młoda sąsiadka, Charlotte, lecz Ben nie potrafi otrząsnąć się z traumy. Prześladują go wspomnienia, a w dodatku zaczyna widzieć zmarłą również na jawie. Stopniowo mężczyzna traci kontakt z rzeczywistością.

Film "Trauma" można obejrzeć na WP o 22:00

Obejrzyj zwiastun filmu "Trauma":

"Troja"

Brad Pitt dobywa miecza, odtwarzając rolę mitycznego herosa - greckiego wojownika Achillesa, w spektakularnej ekranizacji Iliady. Orlando Bloom i Diane Kruger wcielają się w postacie legendarnych kochanków, których miłość staje się początkiem wojny; Eric Bana gra księcia, który ośmiela się stawić czoła Achillesowi, a Peter O'Toole rządzi Troją jako król Priam. Reżyser Wolfgang Petersen przeniósł na ekran antyczny świat potężnych okrętów wojennych, walczących armii, warownych fortec i gigantycznego Konia Trojańskiego. Widowisko najwyższej klasy!

d1slfdz

Film "Troja" można obejrzeć na TVN o 20:00

"Wodny świat"

Kevin Costner w pamiętnym widowisku z lat 90. Ziemia zostaje zalana przez oceany. Od tej pory światem rządzi bezprawie, kult siły i samozwańczy przywódcy. Mimo kolosalnych, jak na tamte czasy, nakładów finansowych i niepowtarzalnej okazji podziwiania Kevina Costnera, jako człowieka-szczupaka, film odniósł spektakularną klapę. Nie zmienia to faktu, że "Wodny świat" to jeden z symboli rozrywkowego kina lat 90. Dziś już takich nie robią.

Film "Wodny świat" można obejrzeć na TV Puls o 20:00

Obejrzyj: Mieczysław Hryniewicz pokazał nam swój dom. Nie kosztował mało

"Misery"

Jedna z najlepszych ekranizacji powieści Stephena Kinga, nagrodzona Oscarem za pierwszoplanową rolę Kathy Bates. Film opowiada historię Paula Sheldona, autora serii książek o Misery Chastaine, który ulega wypadkowi podczas burzy śnieżnej. Rannego mężczyznę odnajduje Annie Wilkes, fanka jego powieści. Paul leżąc z połamanymi nogami jest skazany na łaskę i niełaskę opiekunki, która stara się wywrzeć na nim presję. Kobieta niezadowolona z tego, co stanie się z jej ulubioną bohaterką, jest gotowa na wszystko.

Film "Misery" można obejrzeć na AMC o 00:05


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

d1slfdz

Podziel się opinią

Share

d1slfdz

d1slfdz