Trwa ładowanie...

Program TV na Wigilię: "King Kong", "Zaćma", "Kevin sam w Nowym Jorku" [24-12-2017]

Dziś w TV wstrząsająca "Zaćma" i polski hit wszech czasów "Krzyżacy". Wigilijny wieczór nie może się oczywiście obyć bez "Kevina samego w Nowym Jorku", który będzie konkurował o uwagę widzów z komedią romantyczną "Świąteczna randka". Nieco innych wrażeń dostarczy nam wzruszające widowisko Petera Jacksona "King Kong". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji w wigilijny wieczór.

Program TV na Wigilię: "King Kong", "Zaćma", "Kevin sam w Nowym Jorku" [24-12-2017]Źródło: Materiały prasowe
d1hp5jd
d1hp5jd

Produkcja z Macaulayem Culkinem w roli głównej jest tak samo nieodłącznym elementem w każde święta jak wigilijny barszcz z uszkami, strojenie choinki czy śpiewanie kolęd. Nic więc dziwnego, że w tym roku Polsat po raz kolejny postanowił wyemitować sequel kultowej komedii, w której tytułowy chłopiec musi się uporać z dwójką niezbyt rozgarniętych rzezimieszków. "Kevin sam w Nowym Jorku" to idealna propozycja na rodzinne święta przed telewizorem.

Obejrzyj zwiastun filmu "Zaćma":

"Zaćma"

"Zaćma" to nominowany do Złotych Lwów, nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku obraz Ryszarda Bugajskiego z przejmującą rolą Marii Mamony jako historycznej zbrodniarki. Film koncentruje się na postaci Julii Brystygierowej – funkcjonariuszki Ministerstwa Bezpieczeństwa, która zyskała miano "Krwawej Luny". Kobieta osobiście katowała więźniów politycznych, donosiła NKWD oraz pozbywała się niewygodnych partyjnych towarzyszy. W pewnym momencie bohaterka przechodzi przemianę duchową. Brystygierowa chce spotkać się na prywatnej audiencji z prymasem Wyszyńskim. W rolach głównych: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos i Marek Kalita.

d1hp5jd

"Świąteczna randka"

Po dziesięciu latach nieobecności Rebecca wraca do rodzinnego miasteczka na ślub przyjaciółki. Odżywają stare animozje i licealna rywalizacja. Rebecca jest szczęśliwa, że wizyta potrwa tylko jeden dzień, po którym będzie mogła wrócić do wielkomiejskiego życia. Gdy dziewczyna budzi się następnego dnia, okazuje się, że wpadła w pętlę czasu - znów jest wigilijny poranek. Rebecca wielokrotnie przeżywa ten sam dzień. Początkowo jest wściekła, potem znudzona, z czasem zaczyna dostrzegać możliwości płynące z podarowanego czasu.

Obejrzyj: "Krzyżacy" – nieznane fakty:

"Krzyżacy"

"Krzyżacy" Aleksandra Forda, adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza, wciąż uznawani są za najbardziej dochodowy film w całej historii polskiej kinematografii. W ciągu kilku miesięcy obejrzały go aż 2 mln widzów - do 1987 r. widownia przekroczyła 32 mln osób. "Krzyżacy" od samego początku wzbudzali ogromne emocje i podzielili krytykę (byli nawet polskim kandydatem do Oscara, lecz nominacji nie uzyskali). Film Forda to niezwykłe widowisko, które warto sobie przypomnieć nawet 57 lat po premierze na wielkim ekranie.

d1hp5jd

"Niespotykanie spokojny człowiek"

Dziś w TV zapomniana komedia Stanisława Barei z 1975 r. Film opowiada historię rolnika Stanisława (Janusz Kłosiński), który po wojnie przywędrował na ziemie odzyskane. Założył gospodarstwo i nie przypuszczał, że po latach rozpocznie desperacką walkę o to, by jego syn (Marek Frąckowiak) nie wyjechał do miasta. Wszystko przez pewną robotnicę z fabryki włókienniczej, w której zakochał się młodzieniec i planuje z nią ślub. Stanisław, człowiek złotego serca, ale bardzo porywczy, postanawia nie dopuścić do małżeństwa...

"King Kong"

Po sukcesie "Władcy Pierścieni" Peter Jackson wziął na warsztat kolejny kultowy utwór, kręcąc niezwykłe widowisko z wielką małpą na pierwszym planie. "King Kong" z 2005 r. pochłonął ponad 200 mln budżetu, zarabiając w kinach ponad pół miliarda dol. Mocną stroną filmu Jacksona są, podobnie jak we "Władcy Pierścieni", efekty specjalne. Generowana komputerowo postać King Konga wspierana jest mimiką i ruchami brytyjskiego aktora Andy'ego Serkisa. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się m.in. Naomi Watts, Jack Black i Adrien Brody.

d1hp5jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hp5jd