Trwa ładowanie...
23-04-2008 12:21

Przegląd krótkich filmów holenderskich w Warszawie

Przegląd krótkich filmów holenderskich w WarszawieŹródło: Jupiterimages
d3tj455
d3tj455

Przegląd holenderskich filmów krótkometrażowych "Krótko mówiąc... po holendersku" będzie można oglądać od środy aż do września, w różnych miastach Polski.

Tegoroczny przegląd jest inicjatywą KINO.LAB i Ambasady Królestwa Niderlandów; będzie to jego druga edycja.

Datę rozpoczęcia imprezy wybrano nieprzypadkowo - 23 kwietnia to przeddzień holenderskiego Dnia Urodzin Królowej.

Warszawska odsłona imprezy potrwa od środy do soboty (23-26 kwietnia).

Filmy zostały wybrane spośród najciekawszych holenderskich produkcji krótkometrażowych ostatnich dwóch lat i podzielone na cztery programy tematyczne (każdy ok. 60-90 minut): "Czas i przemijanie", "Dojrzewanie i relacje", "Obcy" i "Abstrakcja".

Gościnę imprezie zapewnia dziewięć kin i najważniejszych instytucji zajmujących się kinem w całej Polsce. Po projekcjach w Warszawie, holenderskie filmy będą mogli zobaczyć mieszkańcy Wrocławia, Szczecina, Białegostoku, Gliwic, Krakowa, Łodzi, Zielonej Góry, Bielsko-Białej, Poznania.

d3tj455
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tj455

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj