Trwa ładowanie...
d4m3qpp

Przerwane pocałunki

Najnowsze informacje
2.3
(18 głosów)
Oceń:
d4m3qpp
Share
Zdjęcie

„Przerwane pocałunki” to włoski komediodramat z 2010 roku. W Polsce jego premiera odbyła się w maju 2012 roku. Obraz wyreżyserował Roberta Torre, który ponadto wraz z Laurą Nuccilli jest autorem scenariusza. Muzykę skomponowali Federico Di Giambattista oraz Andrea Fabiani, a za produkcję odpowiada Amedeo Bacigalupo. Film zadebiutował na festiwalu w Wenecji, a także został wybrany do konkursu głównego na festiwalu w Sundance.

„Przerwane pocałunki” koncentrują się na życiu trzynastoletniej Manueli, które nie jest usłane różami. Dziewczyna mieszka z rodziną na przedmieściach nijakiego sycylijskiego miasta, jej matka wiecznie kłóci się z bezrobotnym ojcem, a starsza siostra ma na sumieniu długą listę grzechów, m.in. podkrada rodzicom pieniądze. Wszystko się zmienia, gdy pewnej nocy dziewczynce śni się Matka Boska.

Cała okolica, w której żyje dziewczynka jest przekonana, że Manuela naprawdę dokonuje cudów. Manuela spełnia wiele próśb - od znalezienia pracy, przez dostanie się do lokalnej edycji „Big Brothera”, po uleczenie ślepoty. Wkrótce jednak zdarza się prawdziwy cud…

W filmie „Przerwane pocałunki” w rolach głównych zagrali: Carla Marchese jako Manuela, Donattella Finocchiaro – Rita, Pino Micol - Don Livio, Beppe Fiorello – Giulio, Piera Degli Esposti – Viola, Martina Galletta – Ersilia, Valentina Giordanella – Marianna, Alessio Vassallo – Gulisano.

Przerwane pocałunki
Tytuł oryginalny

Baci mai dati, I

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

04.05.2012

Czas trwania

80 min.

Obsada
d4m3qpp

Podziel się opinią

Share
d4m3qpp
d4m3qpp
d4m3qpp
d4m3qpp