Trwa ładowanie...
24-11-2006 17:12

Przerwano Przegląd Form Dokumentalnych "Nurt 2006"

Przerwano Przegląd Form Dokumentalnych "Nurt 2006"
d19w93o
d19w93o

Organizatorzy XII Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych "Nurt 2006" w związku z żałobą narodową zdecydowali w czwartek o przerwaniu imprezy - poinformował wicedyrektor Kieleckiego Centrum Kultury Jarosław Łysek.

Organizatorzy zrezygnowali z uroczystego zakończenia "Nurtu", które miało się odbyć w piątek wieczorem. Wyniki konkursu zostaną przekazane publiczności za pośrednictwem mediów. Odwołano zaplanowany na czwartkowy wieczór pokaz specjalny zatytułowany "Sport w dokumencie". Skierowane do uczniów i nauczycieli seminarium warsztatowe "Film dokumentalny w szkolnej edukacji humanistycznej" przesunięto na inny termin.

Uczestnicy "Nurtu" już w środę uczcili ofiary tragedii w kopalni "Halemba" minutą ciszy.

W czwartek dokończono pokazy konkursowe. W sumie od wtorku widzowie "Nurtu" obejrzeli 33 produkcje zakwalifikowane do konkursu, spośród 112 nadesłanych, wśród nich głośny film Marcela Łozińskiego "Jak to się robi", obnażający metody kreowania nowej generacji polityków.

Przeglądowi towarzyszyła m.in. wystawa plakatów do filmów polskich, z okresu świetności polskiego plakatu. Odbyły się dyskusje z twórcami, pokaz filmu Sabiny Guzzanti "Viva Zapatero!" o Silvio Berlusconim oraz pokaz filmów poświęconych pogromowi Żydów w Kielcach.

d19w93o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19w93o