Trwa ładowanie...
d5tvs6w

Pyton

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d5tvs6w

To wymyślona historia oparta na autentycznych wydarzeniach. W pewnej zwyczajnej, łotewskiej, postkomunistycznej szkole zdarzył się wypadek. Ktoś narobił na szkolnym strychu. Pani Dyrektor – tyran szkoły – rozpoczyna dochodzenie w tej sprawie. Nikomu nie wolno opuścić budynku, póki nie znajdzie się winowajca. Prawdziwa wrzawa rozpoczyna się jednak, kiedy gdzieś na terenie szkoły znika należący do Fotografa pyton. Ten pełen absurdu dramat ukazuje, jak w jednej szkole można znaleźć dwa gady – węża i Panią Dyrektor.

„Pyton to mój drugi film fabularny, co pozwala mi stwierdzić, że nieustannie mam trudności przy próbie określenia gatunku moich filmów. Patrzymy (określenie „my” odnosi się do mnie i mojego operatora Gintsa Berzinsa) na życie w sposób pełen ironii. Przynajmniej tak nam się wydaje, gdy tworzymy film. Jednak nie oznacza to, że rozśmieszamy ludzi. Film „Pyton” to nie komedia, choć ze względów komercyjnych wygodne byłoby nadanie mu takiej etykietki. W naszym założeniu film „Pyton” miał być poważny i pełen dramatyzmu – tak jak samo życie.”

Pyton
Tytuł oryginalny

Pitons

Gatunek

dramat

Rok produkcji

2003

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj