Trwa ładowanie...
d3a2ekw

Redbad

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
9
1
d3a2ekw
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Redbad" to holenderski film wojenny wyreżyserowany przez Roela Reinego. Dramat ma być częścią trylogii, której pierwsza część to "Michiel de Ruyter" (2015), natomiast trzecia ma opowiadać o Wilhelmie I Orańskim. Tytułowego Redbada, króla fryzyjskiego, zagrał Gijs Naber.

Redbad – opis fabuły

Akcja filmu "Redbad" rozgrywa się w 700 roku naszej ery. Marzeniem Franków jest podbój Europy. Niczym starożytni Rzymianie chcieliby władać nad wszystkimi ziemiami. Celem Franków są duże ośrodki handlowe. Jeden z nich to stolica Fryzji. Król Fryzji nie podda jednak swoich ziem bez walki. Frankowie mają potężną broń (chrześcijaństwo), ale Redbad to odważny człowiek, który nie oprze się tak łatwo. Kto wygra wojnę?

Dramat wojenny "Redbad" to ciekawe batalistyczne sceny i interesujące spojrzenie na średniowieczne obyczaje i walkę chrześcijaństwa z pogaństwem.

Redbad – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Redbad" jest Roel Reine, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "Death Race 2: Wyścig śmierci 2" (2010), "Death Race: Inferno" (2012), "Król Skorpion 3: Odkupienie" (2012) czy serialu "Piraci";
  • Zdjęcia do filmu "Redbad" kręcono w Belgii i w Niemczech;
  • W maju 2018 roku producenci filmu "Redbad" otrzymali specjalne powiadomienia od dwóch portali Facebook i Youtube, że nie będą promowały produkcji, ponieważ została uznana za obrażającą uczucia religijne.
Redbad
Tytuł oryginalny

Redbad

Gatunek

Dramat, Wojenny

Kraj produkcji

Holandia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

28.06.2018

Czas trwania

160 min.

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada

Podziel się opinią

9
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2ekw
d3a2ekw
d3a2ekw