07-04-2008 17:56

Rekordowe wyniki oglądalności Formuły 1 z Robertem Kubicą

d9055fu
d9055fu

Prestiżowy wyścig Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, w którym Robert Kubica po raz pierwszy w swej karierze startował z Pole Position, obejrzało aż 4 miliony osób. Robert Kubica zajął w wyścigu trzecie miejsce i po raz trzeci w życiu stanął na podium. Po GP Bahrajnu przesunął się na czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji kierowców rajdowych Formuły 1.

W Polsacie transmisję z wyścigu obejrzało prawie 4 mln osób, natomiast w Polsacie Sport Extra - prawie 170 tys. Oznacza to, że co trzecia osoba oglądająca telewizję w tym czasie oglądała relację z wyścigu.

4 miliony widzów to najlepszy wynik relacji z Formuły 1 od początku 2007 roku. Najchętniej oglądany dotychczas wyścig GP Brazylii 21 października 2007 roku zgromadził przed telewizorami niecałe 3,5 miliona osób.

Jest to też najlepszy wynik Polsatu Sport Extra od początku istnienia tego kanału. Drugim w kolejności najchętniej oglądanym programem były sobotnie kwalifikacje, w których to Robert Kubica wywalczył Pole Position (168 tys. widzów).