Trwa ładowanie...
dba7lzd

Religijna młodość Brada Pitta

Share
dba7lzd

Brad Pitt zdradził, że wychowywał się w konserwatywnej, religijnej rodzinie. Dodał także, iż odkrył własne "ja" dopiero wtedy, gdy przestał być nadgorliwie pobożny.

W wywiadzie dla magazynu "Parade" gwiazdor opowiedział o latach swej młodości oraz wychowaniu w domu konserwatywnych baptystów.

- Zawsze zadawałem dużo pytań - wspomina aktor. - Często pytałem rodziców, czy jeśli byłbym wyznawcą innej wiary, też trafiłbym do nieba. Kiedy zacząłem dorastać, poczułem, że zbliża się kryzys. Koncerty rockowe rozpalały we mnie podobne uczucia, jakie dopuszczałem do głosu podczas spotkań religijnych.

dba7lzd

Wkrótce wyszedłem ze skorupy pobożności i odkryłem samego siebie. Nie oznacza to, że porzuciłem wiarę, ale zrozumiałem, iż jestem w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Osiągnąłem stan spokoju ducha.

Pitt określił także mianem "idiotycznych" plotki głoszące, że zajął się działalnością charytatywną za namową swojej partnerki, Angeliny Jolie. Aktor zdecydowanie podkreślił, iż jego dobroczynność wynika jedynie z troski o ludzi w potrzebie.

Brad Pitt został nagrodzony za rolę w obrazie "Historia zabójstwa Jesse Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji. Amerykańska premiera dzieła odbędzie się 10 października.

dba7lzd

Podziel się opinią

Share
dba7lzd
dba7lzd