Trwa ładowanie...
28-03-2007 11:59

Religijne TVN

Religijne TVN
d2cegfm
d2cegfm

Platforma cyfrowa TVN zamierza utworzyć nowy kanał religijny. Niemal wszystkie gazety publikują jakieś dodatki religijne i dotyczące papieża - obecnego lub poprzedniego. Czy religia jest dobrym zabiegiem marketingowym na wypromowanie jakiegoś produktu, zapytała "Trybuna" Piotra Tymochowicza, specjalistę od kreowania wizerunku.

Tymochowicz odpowiada: i tak, i nie. Polskie społeczeństwo jest ciemne, średniowieczne, więc wszystko, co przemawia do średniowiecza, znajdzie tu poklask. Można grać religią, ale pod warunkiem że znajduje się ona w tle. Na pewno nie ma sensu grać religią na pierwszym planie. To widać na wielu przykładach. Jeżeli kwestie religijne umieszcza się w polityce na pierwszym planie, to nieszczęśliwie to się kończy zarówno dla instytucji kościelnych, jak i dla polityków.

A czy nowy kanał religijny może stać się jakąś konkurencją dla o. Tadeusza Rydzyka? Tymochowicz sądzi, że tak. Ponieważ odsetek ludzi, którzy deklarują zaangażowanie religijne, jest trzy razy większy niż grono zwolenników Rydzyka. Na tych właśnie ludzi może liczyć nowy kanał - wyjaśnia.

d2cegfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cegfm