Trwa ładowanie...
rewers
29-10-2009 02:03

"Rewers" jako powieść i soundtrack

"Rewers" jako powieść i soundtrackŹródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d4fuj1b
d4fuj1b

2 listopada w dniu uroczystej premiery filmu "Rewers" na półkach sklepowych zadebiutuje również książka i płyta z muzyką z produkcji.

Tego samego dnia w warszawskim salonie Empik Junior o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z twórcami czarnej komedii nagrodzonej Złotymi Lwami. W wydarzeniu wezmą udział m.in. reżyser Borys Lankosz, autor książki i scenariusza Andrzej Bart oraz autor muzyki Włodek Pawlik.

Przypomnijmy, iż na festiwalu w Gdyni za muzykę do filmu przyznano Pawlikowi nagrodę indywidualną.

Bart zasłynął jako autor powieści "Rien ne va plus" (1991), która została uhonorowana Nagrodą Kościelskich. Po latach powrócił do jednego z wątków swojej historii i tak powstał "Rewers".

Film w polskich kinach będzie można zobaczyć od 13 listopada. Jego akcja toczy się w latach 50. XX wieku a jego bohaterkami są trzy kobiety - trzydziestokilkuletnia Sabina, jej matka oraz babka. Panie próbują znaleźć odpowiedniego kawalera dla najmłodszej z nich, co w czasach stalinizmu nie jest łatwym ani bezpiecznym zadaniem. W rolach głównych wystąpili Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony oraz Marcin Dorociński. Film jest polskim kandydatem do nominacji do Oscara w kategorii najlepsza produkcja nieanglojęzyczna.

d4fuj1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fuj1b