Trwa ładowanie...
d423y5k

Richard O'Brien

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Cheltenham

Scenarzysta:
Filmografia:
d423y5k

Richard O'Brien to urodzony (jako Richard Smith) 25 marca 1942 roku aktor, prezenter telewizyjny, pisarz i artysta teatralny. Urodził się w Anglii, dorastał w Nowej Zelandii, gdzie jego ojciec kupił farmę owiec. Większość swojego dorosłego życia spędził w Wielkiej Brytanii, gdzie nauczył się jeździć konno (umiejętność, dzięki której zagrał jako kaskader w filmie Carry On Cowboy) i rozwijał swoje zainteresowanie komiksami i horrorami. Następnie aktor powrócił do Nowej Zelandii.

Richard O'Brien – życie prywatne

Richard O'Brien żenił się trzy razy i ma troje dzieci. Z aktorką Kimi Wong wziął ślub 4 grudnia 1971 roku, w maju 1972 przyszedł na świat syn Linus. Z drugiego małżeństwa z projektantką Jane Moss ma syna i córkę. 7 lipca 2012 roku, mając 70 lat, oświadczył się Sabrinie Graf, 35-letniej obywatelce Niemiec, z którą związany był od trzech lat. Para pobrała się 6 kwietnia 2013 roku we własnym domu w Katikati.

Richard O'Brien – kariera zawodowa

Aby doskonalić swój talent, Richard O'Brien pobierał lekcje aktorstwa, a następnie dołączył do kilku scenicznych produkcji jako aktor. Reżyser Jim Sharman w 1972 roku wylansował Richarda O'Briena w podwójnej roli Apostoła i Trędowatego w produkcji "Jesus Christ Superstar".

Richard O'Brien pisał również scenariusze do sztuk i musicalów, był autorem piosenek do filmów oraz kabaretów. Został prezenterem programu The Crystal Maze w 1990 roku na kanale Channel 4 w Wielkiej Brytanii.

Richard O'Brien – ciekawostki

Richard O'Brien rozpoczął karierę aktorską używając nazwiska swojej babci, ponieważ był już aktor o imieniu Richard Smith.

Richard O'Brien – wyróżnienia

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 1998 roku otrzymał nagrodę Special Teddy. W 2004 roku Rada Miejska Hamilton w Nowej Zelandii nagrodziła wkład O'Briena w sztukę statuetką Riffa Raffa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d423y5k
d423y5k
d423y5k