Trwa ładowanie...
d1i3c0q

Robaczki z Zaginionej Dżungli

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Robaczki z zaginionej dżungli" to francuski animowany film przygodowy w reżyserii Thomasa Szabo i Hélène Giraud. Obraz opowiada historię małej biedronki, która zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby. Na pomoc rusza jej wkrótce ojciec, który wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Produkcja nie zawiera dialogów, których miejsce zastąpiły dźwięki otoczenia oraz specjalnie przygotowana muzyka.
d1i3c0q
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Robaczki z zaginionej dżungli – opis fabuły

Fabuła filmu "Robaczki z zaginionej dżungli" kontynuuje przygody bohaterów znanych z poprzedniej części serii. Produkcja opowiada historię małej biedronki, która zostaje uwięziona w tekturowym pudle i przypadkowo odesłana na Karaiby. Wkrótce jej tropem wyrusza zmartwiony ojciec, który przybywa do Gwadelupy, aby ją uratować. Po wielu trudach w dostaniu się na miejsce odkrywa on jednak, że dzielny maluch znalazł już na miejscu nowy dom i przyjaciół.

Mimo pozornego spokoju sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Okazuje się, że mieszkańcom dżungli zagraża firma budowlana, która planuje masową wycinkę drzew. Tytułowe robaczki nie zamierzają się jednak poddać bez walki, a ojciec małej biedronki wzywa na pomoc ich starych znajomych. Gdy ci przybywają z odsieczą, opracowują wspólnie z mieszkańcami niezwykły plan, który ma na celu uratowanie lasów deszczowych. Czy osiągną swój cel, a dżungla zostanie uratowana?

Robaczki z zaginionej dżungli – scenariusz, reżyseria

Reżyserią filmu "Robaczki z zaginionej dżungli" zajmowali się Thomas Szaco i Hélène Giraud. Są oni jednocześnie autorami scenariusza produkcji i brali udział w tworzeniu historii. W 2014 roku premierę miał prequel filmu, "Robaczki z zaginionej doliny", nad którym pracowała ta sama ekipa. Kierownikami produkcji obrazu są Philippe Delarue i Zhou Tianxiang. Muzykę do filmu "Robaczki z zaginionej dżungli" stworzył Mathieu Lamboley.

Kierownictwo artystyczne nad produkcją sprawowała Hélène Giraud, natomiast za montaż i dźwięk odpowiadali Valérie Chappellet, Benjamin Massoubre, Como Jalibert oraz Yann Lacan. Producentem filmu jest wytwórnia Futurikon, animację wykonano w studiach The Yard i Supamonks, a dystrybucją obrazu zajmują się Futurikon i Le Pacte. Obraz nie zawiera dialogów, których miejsce zastąpiły dźwięki otoczenia oraz specjalnie przygotowana muzyka.

Robaczki z zaginionej dżungli – recenzje

Recenzje filmu "Robaczki z zaginionej dżungli" okazały się pozytywne dla jego twórców. Produkcja zebrała bardzo dobre opinie od krytyków we Francji, którzy docenili efekty wizualne, muzykę i kreatywny rozwój osób odpowiedzialnych za reżyserię i scenariusz. Odbiór obrazu poza granicami kraju produkcji również był pozytywny, lecz nieco mniej entuzjastyczny. W serwisie IMDb "Robaczki z zaginionej dżungli" otrzymały ocenę 6,8/10, co wskazuje na pozytywny bądź mieszany odbiór publiki.

Robaczki z zaginionej dżungli – premiera

Premiera filmu "Robaczki z zaginionej dżungli", znanego we Francji pod tytułem "Minuscule - Les mandibules du bout du monde", odbyła się 9 września 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Produkcja jest kontynuacją kinowego przeboju "Robaczki z zaginionej doliny", który trafił na duży ekran w 2014 roku. Oficjalna premiera kinowa miała miejsce z kolei 30 stycznia 2019 roku we Francji. Dzień później obraz trafił na duży ekran między innymi w Grecji, Bahrajnie, Kuwejcie i Katarze. Polska premiera filmu "Robaczki z zaginionej dżungli" miała miejsce 8 marca 2019 roku.

Robaczki z Zaginionej Dżungli
Tytuł oryginalny

Minuscule - Les mandibules du bout du monde

Gatunek

animowany, przygodowy

Kraj produkcji

Chiny, Francja, Gwadelupa

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

09.09.2018

Data polskiej premiery

08.03.2019

Czas trwania

92 min.

Reżyser
Scenarzysta

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i3c0q
d1i3c0q
d1i3c0q
d1i3c0q

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj