Trwa ładowanie...
robert de niro
08-01-2010 11:40

Robert De Niro i jego amerykański sen

Robert De Niro i jego amerykański senŹródło: megafon.pl
d1l2bqc
d1l2bqc

Już od dziś (piątek, 8 stycznia) w kinach możemy oglądać Roberta De Niro, jako ojca wyruszającego w podróż, by odkryć prawdę o swoich dzieciach. Reżyserem amerykańskiej wersji słynnego filmu Giuseppe Tornatore „Wszyscy mają się dobrze” jest Anglik, Kirk Jones („Martwy farciarz”, „Niania”), który – jako że nie znał Ameryki od podszewki – przed przystąpieniem do zdjęć odbył podróż trasą, jaką miał przemierzyć Frank, bohater grany przez De Niro.

Filmowiec podróżował wytrwale liniami autobusowymi Greyhound i kolejowymi Amtrak, nocował w tanich motelikach, a przede wszystkim rozmawiał z napotkanymi w drodze ludźmi. – Toczyliśmy dyskusje na temat „amerykańskiego snu”, tego przekonania, że jeśli tylko będziesz pracował z całych sił, z pewnością osiągniesz, co tylko zechcesz. Kwestionowałem ten sposób myślenia – mówił.

Producent Callum Greene w pełni akceptował metodę pracy obraną przez Jonesa: – Kirk dostrzegł z pozycji outsidera wiele rzeczy, które nam, Amerykanom, często umykają. Osobiste zaangażowanie reżysera w szczegółową dokumentację zrobiło wrażenie także na samym Robercie De Niro, który tak opowiadał o swym spotkaniu z Jonesem: – Od razu bardzo go polubiłem. Stało się tak już z chwilą, kiedy pokazał mi fotografie, które zrobił w podróży.

Bardzo wiele powiedziały mi o jego intencjach i talentach. A potem obejrzałem „Martwego farciarza” i wiedziałem już, że moje spostrzeżenia były trafne. Frank, przekonany, że w przypadku jego dzieci w pełni ziścił się ów „amerykański sen”, musi sam się zmienić, by w końcu zaakceptować prawdę. – Prosta, pełna pasji, naprawdę poruszająca historia – mówił reżyser. Kate Beckinsale, grająca starszą córkę, Amy, dodawała: – Robert De Niro wnosił na plan siłę i wrażliwość, które przypominały nam własnych ojców. Każdy z ekipy to potwierdzi. Mieliśmy zatem ułatwione zadanie, grając jego dzieci.

d1l2bqc

Frank Goode (Robert De Niro), po śmierci żony, próbuje odzyskać kontakt z dorosłymi już dziećmi. Postanawia wyruszyć w podróż i niespodziewanie odwiedzić całą czwórkę: Davida, który jest „uznanym artystą” w Nowym Jorku, starszą córkę Amy, która „wysoko zaszła w reklamie” (Kate Beckinsale), Roberta, „dyrygenta w Chicago” (Sam Rockwell) i Rosie – „główną tancerkę w rewii w Las Vegas” (Drew Barrymore). Jak wiele wspólnego z rzeczywistością ma to, co Frank wiedział do tej pory o życiu swych dzieci...?

„Wszyscy mają się dobrze” w kinach od 8 stycznia.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d1l2bqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l2bqc