Trwa ładowanie...
10-01-2012 20:04

Robert Więckiewicz otwiera lepiej niż oscarowy Colin Firth

Robert Więckiewicz otwiera lepiej niż oscarowy Colin Firth
d2ybgae
d2ybgae

Obraz "W ciemności" Agnieszki Holland pobił w miniony weekend polski rekord otwarcia.

W premierowy weekend obraz z Robertem Więckiewiczem w roli głównej obejrzało 147 304 widzów. W przeliczeniu widzów na kopię jest to nie tylko najlepsze otwarcie polskiego filmu historycznego w ostatnich latach, ale i wynik bijący zeszłoroczny wyczyn styczniowej rewelacji polskiego box office'u - "Jak zostać królem", w którym zagrał Colin Firth.

Polski kandydat zostawił również w tyle największe krajowe produkcje historyczne ostatnich lat. Uzyskany przez obraz Holland wynik jest ponad dwukrotnie wyższy, niż otwarcie zanotowane przez film "1920 Bitwa Warszawska 3D", pokonał również tak uznane przeboje kinowe jak "Czarny Czwartek: Janek Wiśniewski padł" czy "Generał Nil".

Dramat przedstawia opartą na faktach historię Leopolda Sochy ze Lwowa, który w czasie II wojny światowej za pieniądze pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Jednak to, co początkowo wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

d2ybgae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ybgae