Trwa ładowanie...
yakuza weapon

Roboyakuza i What Else Films ruszają do brutalnego natarcia!

Share
Roboyakuza i What Else Films ruszają do brutalnego natarcia!
Źródło: mat. promocyjne
d23npcr

''Yakuza Weapon'' po raz pierwszy został zaprezentowany polskiej publiczności w kwietniu tego roku w ramach cyklu Przedsmaków organizowanego przez Festiwal Filmowy Pięć Smaków, a już w połowie czerwca nakładem młodego, polskiego dystrybutora What Else Films ukaże się na DVD.

Bohaterem "Yakuza Wapon" jest eks-yakuza Shozo Iwaki, który akurat pracuje jako brutalny najemnik w Ameryce Południowej, gdy dowiaduje się o śmierci swojego ojca – szefa gangu, Kenzo Iwakiego. Gdy powraca do domu po czterech latach nieobecności, Shozo odkrywa, że lejtnant jego ojca nazwiskiem Kurawaki zdradził rodzinę i zabił Kenzo. Shozo nagle stał się głową rodziny i musi pomścić ojca. Po bitwie, w której zostaje zrównany z ziemią wieżowiec, zarówno Shozo jak i Kurawaki są na granicy śmierci. Shozo budzi się w tajemniczym szpitalu z działkiem M61 Vulcan zamiast ręki i wyrzutnią rakietową w kolanie!

Zmodyfikowane ciało przysparza mu nie lada kłopotów, ale Shozo prędko uczy się posługiwać swoimi nowymi, zabójczymi kończynami. W międzyczasie Kurawaki również zyskuje pewne ulepszenia... Zanim zemści się na mordercy ojca, Shozo musi stawić czoła Tetsu, swojemu najlepszemu przyjacielowi, z którym los obszedł się nader okrutnie.

Tetsu także ma mechaniczną tajemnicę – jego siostra Sumire została zmieniona w nagą broń dzięki wykorzystaniu tej samej technologii, która dała Shozo jego arsenał. Czy Shozo będzie w stanie zabić najbliższego druha, który stoi na jego drodze do zemsty...?

SUSHI TYPHOON

W 2010 roku, producent Yoshinori Chiba – zainspirowany sukcesem kultowych tytułów takich, jak Tokyo Gore Police – postanowił założyć w ramach najstarszego japońskiego studia filmowego Nikkatsu odrębną, szaloną jednostkę, która zajmowałaby się wyłącznie produkcją niskobudżetowych, ale wysokotalentowych filmów reprezentujących unikalną japońską odmianę gatunku gore. Pod szyldem Sushi Typhoon pracują tacy kultowi twórcy, jak Takashi Miike, Sono Sion, Noboru Iguchi, Tak Sakaguchi, Yoshihiro NIshimura czy Yūdai Yamaguchi. Alien vs Ninja w reżyserii Seijiego Chiby to pierwszy tytuł wyprodukowany przez Sushi Typhoon; najbardziej uznanym przez krytykę filmem spod znaku wytwórni jest Cold Fish Shiona Sono (oba filmy dyrstybuuje w Polsce What Else Films). Polska publiczność miała okazję obejrzeć Cold Fish oraz Karate-Robo Zaborgar podczas mini-przeglądu Sushi Typhoon w ramach 5. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.

d23npcr

TAK SAKAGUCHI

Aktor, kaskader, reżyser i choreograf akcji Tak Sakaguchi to jedna z najbardziej kultowych postaci japońskiego kina. Słynie z tego, że karierę zaczynał, walcząc jako zawodnik na podziemnych ringach i jako uliczny zabijaka. Wielki przełom nastąpił, gdy poznał Ryuheia Kitamurę, który obsadził go w Versus – klasyku wśród filmów o kopaniu zombie z półobrotu. Sakaguchi wielokrotnie współpracował z takimi luminarzami krwawej japońskiej groteski, jak Yudai Yamaguchi, Yoshihiro Nishimura czy Noboru Iguchi, zaś jego wieloletnim przyjacielem jest Shion Sono. Poza występowaniem przed kamerą, Tak ma również własną ekipę kaskaderską Zero’s Action Team, która jest odpowiedzialna za jedne z najbardziej imponujących sekwencji akcji w japońskim kinie; sam Sakaguchi jest biegły w wielu sztukach walki, choć jak mówi, najbardziej ceni sobie tradycyjną japońską szermierkę. Polska publiczność ostatni raz widziała Taka jako superfana Bruce’a Lee w Zabawmy się w piekle (2013).

RECENZJE

Wystarczy spojrzeć na nazwiska artystów, którzy pracowali przy „Yakuza Weapon” i zwrócić uwagę, że jest to produkcja Sushi Typhoon – w zasadzie z góry wiadomo, czy ten film przypadnie do gustu. (...) Jest pełen akcji i przemocy od pierwszego do ostatniego ujęcia – nawet bardziej, niż inne tytuły z tej samej półki. Bez wątpienia nawet najbardziej otrzaskani znawcy gatunku będą pod wrażeniem. Efekty specjalne autorstwa Yoshihiro Nishimury są jak zawsze powalające, a „Yakuza Weapon” daje mu doskonałe pole do popisania się swoją mrożącą krew w żyłach wyobraźnią. (...) Poza przewidywalnymi ekscesami, film jest zaskakująco dobrze zrobiony; mimo absolutnego braku sensu, sprawia wrażenie bardziej kompetentnej i profesjonalnej produkcji, niż pozostałe tytuły Sushi Typhoon. Jest to w dużej mierze zasługa rewelacyjnej reżyserii akcji (...) Nie da się ukryć, że najprawdopodobniej „Yakuza Weapon” przypadnie do gustu fanom gatunku, choć trzeba zaznaczyć, że jest to film lepiej zrobiony i jakościowo powyżej przeciętnej.
_- James Mudge, BeyondHollywood.com http://www.beyondhollywood.com/yakuza-weapon-2011-movie-review/_

O WHAT ELSE FILMS

What Else Films Spółka Cywilna powstała w Warszawie w 2013 roku. Głównym profilem działalności jest dystrybucja filmów wschodnioazjatyckich na terenie Polski (DVD, VOD, kina, TV). Jak sama nazwa firmy wskazuje, w jej ofercie znajdują się niezwykłe, zaskakujące pod wieloma względami i pozostawiające niezatarte wrażenie kultowe tytuły reprezentujące kino rzadko dostępne dla polskich widzów.

d23npcr

Podziel się opinią

Share
d23npcr
d23npcr