Trwa ładowanie...
d3aeac5
Aktualności

Roger Moore w obronie gęsi i kaczek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roger Moore
Roger Moore (AFP)
d3aeac5

Brytyjski aktor Roger Moore sfinansował plakat, na którym wzywa znany dom towarowy Selfridges do zaprzestania sprzedaży foie gras, czyli stłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych. Plakat znajduje się na przystanku autobusowym na londyńskiej Oxford Street przed magazynem - podają w piątek brytyjskie media.

82-letni aktor, najbardziej znany z roli agenta 007 Jamesa Bonda, od dawna namawia do rezygnacji z foie gras, których kupowanie nazywa przejawem "złego smaku".

Plakat, będący częścią kampanii organizacji na rzecz praw zwierząt PETA, przypomina przechodniom, że "tuczenie zwierząt jest okrutne". PETA początkowo zamierzała pokazać na plakacie, w jaki sposób tuczone są gęsi i kaczki na foie gras, ale pomysł został uznany za zbyt szokujący.

d3aeac5

Rzecznik Selfridges odmówił komentarza na temat akcji.

We wrześniu Moore informował, że zaproponował kierownictwu Selfridges wykupienie całego zapasu foie gras. Były agent 007 zapowiedział, że nie zrobi zakupów w sklepach tej sieci, dopóki w asortymencie znajdować się będą słynne wątróbki.

Aktor angażuje się w działalność humanitarną. Jako ambasador dobrej woli UNICEF wspierał m.in. kampanię zbierania pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

d3aeac5

Podziel się opinią

Share
d3aeac5
d3aeac5