Trwa ładowanie...
21-01-2010 12:03

Roman Polański zaproponował polski tytuł swego filmu

Roman Polański zaproponował polski tytuł swego filmuŹródło: AFP
d36mp6j
d36mp6j

W lutym, wkrótce po Festiwalu Filmowym w Berlinie, wchodzi do polskich kin najnowszy film Romana Polańskiego. Polski tytuł dzieła, "Autor widmo" został zaproponowany przez samego reżysera.

Oryginalny tytuł filmu "The Ghost Writer" oznacza po angielsku pisarza do wynajęcia. Książka Roberta Harrisa, na podstawie której powstał film, również nosi tytuł "Ghost Writer".

Były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang (Pierce Brosnan)
zleca napisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać 10 milionów dolarów, partyjnemu działaczowi. Przed zakończeniem pracy ginie on jednak w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego "ghostwritera" (Ewan McGregor)
. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy.

Roman Polański nie tylko wyreżyserował film, ale wraz ze swoimi wieloletnimi współpracownikami, Robertem Benmussem i Alainem Sarde, wyprodukował dzieło. Kończył realizować obraz z aresztu w Zurychu, w którym przebywał od 26 września.

Polski reżyser obecnie znajduje się w areszcie domowym w Gstaad, gdzie czeka na decyzję władz Szwajcarii w sprawie ekstradycji do USA.

d36mp6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36mp6j