Trwa ładowanie...
d2t1irf

Russendisko

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d2t1irf

„Russendisko” to niemiecka komedia z 2012 roku, utrzymana w rytmie rosyjskiego disco o miłości, przyjaźni, marzeniach i poszukiwaniu szczęścia oraz spełnienia. Reżyserem oraz scenarzystą obrazu jest Oliver Ziegenbalg. Muzykę skomponował Lars Löhn, a za produkcję odpowiadają Stefan Gärtner oraz Christoph Hahnheiser.

Scenariusz filmu powstał na podstawie cyklu bestselerowych opowiadań Wladimira Kaminera wydanych w 2000 roku. Dynamizm filmu podkreślają świetne zdjęcia - barwny kalejdoskop zmieniających się planów i ujęć, nasyconych kolorami. Ich autorem jest Tetsuo Nagata – wielokrotnie nagradzany autor zdjęć m. in. do filmów „Istota”, „Bazyl. Człowiek z kulą w głowie” czy „Niczego nie żałuję. Edith Piaf”.

Zmęczony komunizmem świat budzi się do życia. Jest lato 1990 roku i niedawno upadł berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy - Vladimir, Misza i Andriej przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku, czyli chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego rana. Snując marzenia, palą ogromne ilości papierosów i wypijają mnóstwo piwa.

To ostatnie zajęcie nieoczekiwanie staje się ich pierwszym krokiem do sukcesu. Sprzedają zebrane puszki a uzyskane pieniądze „inwestują” w rozprowadzanie papierosów i alkoholu. Prawdziwy przełom w ich życiu następuje, gdy postanawiają otworzyć klub nocny z rosyjską muzyką disco, który z miejsca staje się ulubioną rozrywką Berlińczyków.

W filmie „Russendisko” w rolach głównych wystąpili: Matthias Schweighöfer jako Wladimir Kaminer, Friedrich Mücke – Mischa, Christian Friedel – Andrej, Peri Baumeister – Olga, Susanne Bormann – Hanna, Imogen Kogge - Pani Kaminer, Rainer Bock - Pan Kaminer, Pheline Roggan – Helena.

Russendisko
Tytuł oryginalny

Russendisko

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

19.07.2013

Czas trwania

100 min.

Obsada
d2t1irf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t1irf
d2t1irf
d2t1irf