Trwa ładowanie...

Rusza pierwsza edycja Black Bear Filmfest

Rusza pierwsza edycja Black Bear FilmfestŹródło: Materiały promocyjne
d4m5524
d4m5524

6 grudnia w Kinotece w Warszawie rusza pierwsza edycja Black Bear Filmfest. Jest to odpowiedź na potrzeby polskich widzów spragnionych nowych filmów grozy.

Oprócz horrorów w każdej odmianie - od komedii w stylu "teenie slasher", poprzez wariacje na temat zombie, aż po krwawe filmy z gatunku "splatter" -w programie znajdzie się również miejsce dla science fiction, filmów typu noir, gangsterskich i czarnych komedii.

Organizatorami tego nietypowego przeglądu są specjaliści czuwający nad realizacją FANTASY FILMFEST, który od 25 lat prezentuje w siedmiu największych miastach Niemiec obrazy z tego gatunku. Filmy prezentowane na festiwalu mieszczą się w szerokich ramach gatunkowych: od mocnego poprzez subtelny film grozy po filmy fantasy czy te, utrzymane w tonie realizmu magicznego. Zeszłorocznym zwycięzcą przeglądu niemieckiego był obraz „Bestie z południowych krain".

Festiwal został podzielony na kilka sekcji:

d4m5524

– FRESH BLOOD - konkurs dla debiutujących reżyserów
– MIDNIGHT MADNESS - dla wielbicieli filmów amatorskich
– SELECTED FEATURES - filmy z programu głównego
– GET SHORTY - zagraniczne filmy krótkometrażowe
– KRÓTKIE SZORTY - polskie filmy krótkometrażowe

Festiwal otworzy kontrowersyjny film „W imię syna”, film który w nietypowy sposób porusza problem pedofilii w kościele. Wściekła matka postanawia w brutalny sposób zemścić się na przedstawicielach kościoła. W pokazie weźmie udział reżyser filmu Vincent Lannoo i główna aktorka Astrid Whettnall.

Black Bear Filmfest 6 – 12 grudnia Kinoteka, Warszawa

d4m5524
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m5524