Trwa ładowanie...
13-03-2006 13:15

'Samotny wilk' - Chuck Norris obchodzi dziś 66 urodziny

'Samotny wilk' - Chuck Norris obchodzi dziś 66 urodziny
d3gzt6b
d3gzt6b

Pewnego razu do baru w którym Chuck Norris sączył piwo przyszedł nieznajomy klient, podszedł do zajętego przez mistrza miejsca i wulgarnie oznajmił To moje miejsce, wynoś się! Gwiazdor grzecznie przeprosił i zaczął podnosić się z barowego stołka. W tym momencie nieznajomy rozpoznał go i z osłupieniem na twarzy zapytał: Chuck, dlaczego po prostu nie spuściłeś mi manta? Chuck uśmiechnął się i w odpowiedzi rzekł: A czy to by pomogło? I taki właśnie jest nasz osławiony sześciokrotny mistrz świata w karate który dziś, 10 marca obchodzi swoje urodziny.

Choć złośliwi twierdzą, że są to jego 666. urodziny tak naprawdę ten przeżywający ostatnio wzmożoną popularność aktor ma o równo 599 lat mniej.

Gdy kawały o Chucku Norrisie w piorunującym tempie rozprzestrzeniły się w wielu krajach spodziewano się, że twórcy strony „Prawdy o Chucku Norrisie” doczekają się pozwu sądowego. Mistrz Chuck przyznał jednak, że jest dumny z posiadania witryny zatytułowanej jego imieniem, a poza tym przeglądając jej zawartość uśmiał się setnie. I jak tu nie lubić brodatego półobrotowca? OTO CUDA, KTÓRYCH DOKONAŁ CHUCK NORRIS W swoich filmach Chuck Norris (poza kilkoma odosobnionymi przypadkami) zawsze gra dobrych do szpiku kości, działających samotnie twardzieli, którzy posiadając niesamowite zdolności bojowe propagują hasło, że przemoc to ostateczność (‘Top Dog’, ‘Samotny wilk McQuade’, ‘Code of silence’). Gdy w 1984 roku gwiazdor otrzymał propozycję zagrania głównego czarnego charakteru w ‘Karate Kid’ odmówił twierdząc, że nie chce być utożsamiany z żadną podłą i występną postacią.

Carlos Ray Norris urodził się w 1940 roku w miejscowości Ryan w stanie Oklahoma. Jego ojciec był Indianinem z plemienia Cherooke, a matka Irlandką. Młodzieńczym idolem Chucka był ekranowy twardziel i kowboj John Wayne. Jako chłopiec przyszły mistrz był dość nieśmiały. Jego dzieciństwo nie należało do najszczęśliwszych - jego matka rozwiodła się z ojcem-alkoholikiem i obarczyła go obowiązkami związanymi z pomocą w wychowywaniu dwóch młodszych braci.

d3gzt6b

Gdy miał 18 lat Chuck ożenił się po raz pierwszy. Niedługo po tym gwiazdor skończył szkołę i zaciągnął się do sił powietrznych. Po szkoleniu Chuck Norris dostał przydział do Korei, w której toczyła się wojna. To właśnie tam nastąpił wielki przełom w jego życiu – przyszły gwiazdor zainteresował się ‘tang soo do‘ czyli koreańską narodową sztuką walki... Jeszcze będąc w Korei Norris rozpoczął treningi. Był pojętnym uczniem, a wielki zapał i determinacja pomogły mu zdobyć spore umiejętności w relatywnie niedługim czasie. To w tym egzotycznym kraju Carsol Ray Norris przyjął nowe imię – Chuck.

Po powrocie do Stanów pracował w fabryce oraz dorabiał sobie jako trener. Po dwóch latach zrezygnował z pierwszej pracy, otworzył swoją szkołę i zajął się nauczaniem wschodnich sztuk walki na pełen etat. Był to czas jego najlepszej formy. W 1968 roku zdobył mistrzostwo świata w karate w wadze średniej – i utrzymał ten tytuł przez sześć lat. Porzucił współzawodnictwo sportowe w 1974 wciąż jako niepokonany mistrza świata.

Obecnie jest posiadaczem dwóch czarnych pasów w ‘Tang Soo Doo’ (10 poziom) i ‘Tae kwon do’ (8 poziom). Stworzył dwa własne style walki ‘Chun Kuk Do’ i ‘American Tong Soo Doo’. Jest także założycielem Narodowego Zgromadzenia Tang soo doo.

Chuck Norris ma pięcioro dzieci (troje z pierwszego i dwoje z drugiego małżeństwa). Doczekał się także trójki wnuków. Na co dzień jest oddanym przyjacielem aktorki Woopi Goldberg (której chciał załatwić rolę w jednym ze swoich filmów) i pisarza Johna Miliusa. Udziela się także jako członek partii republikańskiej oraz uwielbia grę w golfa. Ponadto aktor zajmuje się działalnością charytatywną - jest założycielem fundacji KickStart zwalczającej narkotyki i przemoc w szkołach.

d3gzt6b

Do zostania aktorem Chucka Norrisa namówił Steve McQueen, który uczył się u niego karate. W pierwszym filmie gwiazdor wystąpił jednak nie za sprawą McQueena, a Bruce’a Lee (z którym często wspólnie ćwiczył i od którego się uczył). Lee umożliwił Norrisowi występ w filmie ‘Droga Smoka’. Ich wspólny pojedynek z tej produkcji przeszedł do historii oraz zwrócił na Chucka Norrisa uwagę chińskiego reżysera Lo Wei – specjalisty od kina akcji. Niedługo po tym brodaty karateka zagrał w ‘Tygrysie o żółtym obliczu’, ‘Karate cop’ i ‘The student Teacher’.

Po krótkiej przygodzie z kinem, Chuck Norris wrócił do pracy na macie. W 1975 roku znów nastąpił zwrot i jubilat postanowił, że zostanie gwiazdą wielkiego ekranu. Od tej pory niestrudzenie dążył do zrealizowania swego marzenia o aktorstwie.

W 1977 roku Norris zagrał pierwszego w swojej karierze bohatera pozytywnego: kierowcę ciężarówki J.D. Dawesa, który wyrusza na poszukiwanie zaginionego (’Zabijaka! Zabijaka!). Grany przez Norrisa bohater trafia do małego miasteczka, którym rządzi pijany i okrutny sędzia Murdock. Niczym samotny kowboj J.D. rozprawia się z bandą złoczyńców i przywraca porządek w miasteczku.

Od tamtej pory Chuck Norris wystąpił łącznie w 38 filmach i serialach, które cieszyły się mniejszą lub większą popularnością lecz bynajmniej nie pozwoliły aktorowi umrzeć z głodu. Obecnie najbardziej znanym serialem z udziałem karateki jest ‘Strażnik Teksasu’ za którego władze tego stanu ogłosiły 4 kwietnia oficjalnym dniem Chucka Norrisa. OTO CUDA, CHUCKA NORRISA

d3gzt6b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gzt6b