Trwa ładowanie...
d4522jx

Samsara

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4522jx

"Samsara" to kolejny film autorstwa Rona Fricke, po owacyjnie przyjętym przez publiczność filmie „Baraka” z 1992 roku. Obraz powstawał przez ponad pięć lat w dwudziestu pięciu krajach na pięciu kontynentach. Reżyser stworzył dziennik z podróży, który zarazem jest swego rodzaju medytacją nad naszą planetą. Muzykę do filmu skomponowała Lisa Gerrard z legendarnego zespołu Dead Can Dance. „Samsarę” można było obejrzeć na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2012 roku.

Słowo "samsara" w sanskrycie oznacza "nieustannie obracające się koło życia" i to pojęcie staje się punktem wyjścia dla twórców filmu, którzy poszukują złudnego elementu wzajemnych powiązań, obecnego od wieków w ludzkim życiu.

Nie da się nie wspomnieć o walorach zmysłowych filmu, który zdecydowanie nie pozostawi widza bez wewnętrznych refleksji na temat życia. Ron Fricke z premedytacją kontrastuje przyrodę, zabytki, dokonania starożytnych kultur z współczesnym światem konsumpcjonizmu, by pokazać jego małość wobec tego, co ludzkość i natura zdążyły osiągnąć w przeszłości.

W filmie możemy zobaczyć między innymi kadry z Chin – tancerki w Pekinie, Japonii – fabrykę lalek do złudzenia przypominających żywe kobiety; Turcji – Park Narodowy Nemrut, Etiopii – Dolinę Omo, Angoli – Wodospady Epupa, Francji – Wersal, USA – wulkan Kilauea na Hawajach czy Brazylii – kościół Divino Salvador.

Samsara
Tytuł oryginalny

Samsara

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

19.10.2012

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4522jx
d4522jx
d4522jx
d4522jx

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj