Trwa ładowanie...
d37n1f0

Seks, narkotyki i podatki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d37n1f0

Głośny tytuł, który wywołał aplauz i dyskusje na ubiegłorocznych festiwalach filmowych w Toronto i Mannheim-Heidelbergu. Historia dwóch ekscentryków, którzy spotykają się na studiach i zaprzyjaźniają, co skutkuje założeniem jednego z najbardziej dochodowych biur podróży w Skandynawii. Dania, lata 60. XX w. Playboy i alkoholik Simon Spies oraz specjalizujący się w prawie podatkowym prawnik Mogens Glistrup to dwaj outsiderzy. Gdy połączą siły i postanowią przejąć linię lotniczą zmieni to nie tylko transport lotniczy i sektor turystyczny, ale spowoduje też przemeblowanie sceny politycznej kraju. Od czasu jego debiutu reżysera interesuje siła pamięci i jej zdolność do kształtowania sposobu, w jaki postrzegamy rzeczywistość. W najnowszym filmie – czasem szokującej, ale intrygującej quasi-biografii – zajmuje się pamięcią zbiorową, która jak się okazuje jest równie podatna na złudzenia.

„Seks, narkotyki i podatki” jest laureatem prestiżowych nagród Robert, "duńskich Oscarów" przyznawanych przez Duńską Akademię Filmową w czterech kategoriach: Najlepszy Aktor (Nicolas Bro), Najlepsza Scenografia, Najlepsze Kostiumy i Najlepsza Charakteryzacja. Film był nominowany w sumie w aż 13 kategoriach!

Film Christoffera Boe został entuzjastycznie przyjęty przez duńską publiczność. Obejrzało go już ponad 300 tysięcy widzów, został sprzedany do dystrybucji w kilkunastu europejskich krajach.

Światowa premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Toronto, najważniejszej tego typu imprezie w Ameryce Północnej, gdzie „Seks, narkotyki i podatki” był jednym z ulubionych tytułów międzynarodowej publiczności.

Seks, narkotyki i podatki
Tytuł oryginalny

Spies & Glistrup

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

09.05.2014

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37n1f0
d37n1f0
d37n1f0