Trwa ładowanie...
ycipk-3dccui
ycipk-3dccui

Senada - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Senada” (boś. Epizoda u životu berača željeza, tytuł międzynarodowy: An Episode in the Life of an Iron Picker) to bośniacko-słoweńsko-francusko-włoski film dramatyczny z 2013 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Danis Tanović, a za produkcję Čedomir Kolar i Danijel Hočevar. Film „Senada” to zdobywca trzech nagród na Berlinale w 2013 roku (w tym Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Aktora i Grand Prix Jury); kolejne odkrycie MFF w Berlinie (nagrodzony w trzech kategoriach, w tym za najlepszy debiut).

Nazif, który chcąc pomóc swojej rodzinie, zajmuje się zbieraniem złomu, z trudem wiąże koniec z końcem. Dni upływają mu za poszukiwaniu żelastwa, w tym czasie jego partnerka Senada zajmuje się domem i dwiema małymi córeczkami. Niedługo urodzi trzecie dziecko. Po powrocie do domu po pracowitym dniu Nazif znajduje dziewczynę chorą, leżącą w łóżku. Następnego dnia pożycza samochód i zawozi ją do najbliższego szpitala. Okazuje się, że dziecko, które Senada nosi w sobie, nie żyje. W jej brzuchu znajduje się pięciomiesięczny martwy płód. Sytuacja jest krytyczna – kobieta musi natychmiast zostać przetransportowana do odległego szpitala.

Senada nie ma jednak dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie i szpital żąda od niej zapłaty w wysokości 980 bośniackich marek. Dla zbieracza złomu to prawdziwa fortuna. Pomimo błagań Nazifa szpital odmawia przeprowadzenia koniecznej operacji. Bohaterowie wracają więc do swojego miejsca zamieszkania w centralnej Bośni i Hercegowinie. Przez następnych dziesięć dni Nazif będzie robił wszystko, co w jego mocy, żeby ocalić życie Senady. Będzie zbierał złom, ale też szukał pomocy w instytucjach państwowych... W tym czasie doświadczą na własnej skórze, jak bezduszne jest współczesne społeczeństwo.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Nazif Mujic jako Nazif, Senada Alimanovic jako Senada, Semsa Mujic jako Semsa, Sandra Mujic jako Sandra.

Tytuł oryginalny

Epizoda u zivotu beraca zeljeza

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

22.11.2013

Czas trwania

75 min.

Obsada
ycipk-3dccui

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-3dccui
ycipk-3dccui