Trwa ładowanie...
dtg0gwj
Aktualności

Serial BBC obrazi chrześcijan

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Logo BBC
Logo BBC
dtg0gwj

Brytyjska stacja pokaże serial o jezuicie, w którym opętany przez diabła homoseksualista obdziera księdza ze skóry w gejowskiej saunie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Serial „Objawienia” opisuje życie codzienne jezuity na brytyjskiej prowincji. Ojciec Jacob prowadzi seminarium i bada przypadki cudów dla Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Odkrywa, że w miasteczku toczy się krwawa walka dobra ze złem. Widzowie zobaczą między innymi śmierć młodego seminarzysty o skłonnościach homoseksualnych. Mężczyzna ginie w gejowskiej saunie z rąk opętanego przez diabła bezdomnego, który obdziera go ze skóry. W innym odcinku ojciec gwałci kilkuletnią córkę, w kolejnym egzorcysta wypędza szatana z Matki Teresy.

Zdaniem brytyjskiego Kościoła katolickiego serial jest „niesmaczny”. Serial jest niezgodny z kodeksem etycznym telewizji publicznej. Żaden program nie powinien obrażać uczuć religijnych, także chrześcijan, a w tym serialu ludzie plują na krzyże – podkreśla przewodniczący Mediawatch UK John Beyer.

Chrystus był atakowany przez demony, nie widzę więc nic złego w tym, by pokazać poddanie egzorcyzmom Matki Teresy. O ile wiem, naprawdę do tego doszło w 1997 roku – twierdzi aktor grający rolę ojca Jacoba Martin Shaw.

dtg0gwj

Podziel się opinią

Share
dtg0gwj
dtg0gwj