Trwa ładowanie...
d1e2n9k
Aktualności

"Shrek Trzeci" pobił rekord oglądalności w Polsce!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
'Shrek Trzeci' królem
'Shrek Trzeci' królem (www.image.net)
d1e2n9k

Shrek Trzeci pobił wszystkie dotychczasowe rekordy otwarcia w Polsce!

Na kinowe podsumowanie weekendu czekaliśmy z niecierpliwością. I nie myliliśmy się. Przez trzy dni weekendu film obejrzało 793 753 widzów na 136 kopiach, zarabiając tym samym ponad 12 mln złotych.

Dla porównania w weekend premierowy "Shrek 2" obejrzało 565,595 widzów, "Władcę Pierścieni: Powrót Króla" - 498 023 osób.

d1e2n9k

Na sukces „Shreka Trzeciego” składa się nie tylko sympatia widzów do zielonego Ogra, jego małżonki Fiony i przyjaciół: Osła i Kota w Butach, ale i najwyższej próby metody technologii animacyjnej.

"Shrek Trzeci" bije rekordy popularności w Polsce

Nie mając zamiaru spoczywać na laurach, twórcy „Shreka” stale szukają sposobów zadziwienia publiczności. Duży postęp w technologii pozwolił im na udoskonalenie ważnych szczegółów w wyglądzie postaci – od niezwykłego wizerunku Shreka po drobne szczegóły futerek Trzech Ślepych Myszy.

Nowe postaci wprowadzają nowe możliwości efektów specjalnych. Jednym z takich bohaterów, który debiutuje w filmie jest legendarny czarnoksiężnik Merlin. „Jego pojawienie się w ‘Shreku Trzecim’ oznacza mnóstwo magii,” mówi Matt Baer zajmujący się efektami specjalnymi. „W filmach o Shreku zawsze, co prawda była magia, ale każdy z nich musiał mieć swój unikalny wygląd.”

d1e2n9k

Innym wyzwaniem, które wyszło na jaw w procesie animacji był zaskakujący zwrot akcji w „Shreku Trzecim”. Osioł i Kot w Butach wypijają magiczny eliksir i wymieniają się ciałami. Animatorzy musieli udźwignąć także to zadanie.

„Według mnie największym wyzwaniem dla animatorów, którzy byli przyzwyczajeni do animowania Osła w ciele osła i Kota w Butach w ciele kota, było przemieszanie ich osobowości w taki sposób, aby kot zachowywał się jak osioł, a jednocześnie reagował jak kot. To naprawdę spora dawka komedii.”

I na tę komedię nieustannie zapraszamy. Shrek Trzeci w kinach od 29 czerwca pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

d1e2n9k

Podziel się opinią

Share
d1e2n9k
d1e2n9k