Trwa ładowanie...
d8nlp4q

"Skorumpowani" - to się zdarzyło naprawdę...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Englert
Jan Englert (Wirtualna Polska)
d8nlp4q

18 kwietnia w kinach pojawi się film, jak na polską kinematografię, zaskakujący. „Skorumpowani”to bowiem kino akcji nawiązujące do prawdziwych wydarzeń, zrealizowane z właściwym temu gatunkowi rozmachem.

Za kamerę wraca po przerwie Jarosław Żamojda („Młode wilki”), a na ekranie zobaczymy m.in. Jana Englerta („Bezmiar sprawiedliwości”), Jerzego Trelę („Anioł w Krakowie”), Krzysztofa Wakulińskiego („Na Wspólnej”), Beatę Ścibakównę („Samo życie”) i nową twarz w polskim kinie – urodziwą Olgę Bołądź („39 i pół”). Scenami walk zajął się wybitny specjalista w tej dziedzinie, Olivier Gruner („Cena honoru”), mistrz świata w kickboxingu.

W październiku 2005 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego udaremnili przerzut ogromnych ilości kokainy tzw. „szlakiem bałkańskim” prowadzącym przez Polskę na zachód Europy. W akcji wzięło udział niemal czterystu policjantów, a rozpracowywanie grupy przestępczej trwało ponad rok.

d8nlp4q

Jak można było przeczytać na stronach KG Policji, „przemycana heroina trafiała do Polski głównie z Bułgarii, w skrytkach samochodów osobowych i ciężarowych. Najczęściej konstruowano skrytki mogące pomieścić kilkanaście kilogramów narkotyku. Policjanci z CBŚ cały czas w fazie rozpracowywania grupy współpracowali z policją z Bułgarii”.

W tym miejscu wkroczyła inwencja twórcza scenarzystów, a wraz z nią ponętne kobiety, bezwzględni gangsterzy, liczne zwroty akcji oraz sceny walk i pościgi samochodowe.

Jak dalej rozwinie się akcja filmu? Po te informacje zapraszamy do kin...

d8nlp4q

Podziel się opinią

Share
d8nlp4q
d8nlp4q