Trwa ładowanie...
deg9ftd

Ślepa Miłość

Najnowsze informacje
3.2
(17 głosów)
Oceń:
deg9ftd

"Ślepa miłość" Juraja Lehotskiego to film o miłości niewidomych. Zbudowany z epizodów, przedstawia kilka różnych par. Peter uczy muzyki w szkole w Lewoczy i przygotowuje koncert. Uwielbia opowiadać żonie zmyślone historie. Zakochany w Monice Miro jest Romem. Usiłuje przekonać do siebie niechętnych mu rodziców dziewczyny. Elena jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Wspólnie z mężem zastanawia się nad tym, jaka będzie przyszłość dziecka niewidomych.

Zuzana uwielbia muzykę klasyczną. Jak wiele nastolatek, marzy o kochającym chłopaku i większość czasu spędza, poznając nowe osoby przez Internet. Reżyser z dużą dozą humoru opisuje różne stany egzystencjalne swoich bohaterów. Wiele scen buduje jakby przez przypadek, wydobywając treści z klasycznej dokumentalnej obserwacji. To jednak tylko złudzenie. Każdy z epizodów opowiedziano w inny sposób, w zgodzie z dynamiką i emocjami poszczególnych bohaterów.

W jednym wypadku takim centralnym punktem będzie bujna wyobraźnia, w innym - głęboko przeżywana tęsknota. Peter uwielbia wymyślać i naśladować dźwięki. Kiedy snuje przed żoną jedną z fantastycznych historii, reżyser przenosi go wprost do nierealnego, podwodnego świata (widzowie mogą w tym miejscu podziwiać wspaniale zrealizowaną sekwencję animowaną). Dla Mira najważniejsza jest Monika, dlatego nie rozstaje się z jej głosem nagranym na dyktafon.

Lehotsky nie stara się odpowiedzieć na pytanie, jak kochają niewidomi. Interesuje go raczej to, co uniwersalne w przeżywaniu szczęścia i spełnienia.

Ślepa Miłość
Tytuł oryginalny

Slepe lasky

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Słowacja

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

24.07.2009

Czas trwania

77 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deg9ftd
deg9ftd
deg9ftd