Trwa ładowanie...
d152aag

Słudzy diabła

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
Film grozy "Słudzy diabła" to produkcja, która powstała na podstawie kooperatywy ekipy z Korei Południowej i Indonezji. Światowa premiera filmu miała miejsce we wrześniu 2017 roku, jednak na polskich ekranach obraz zagościł w lutym 2018 roku.
d152aag
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Słudzy diabła – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Słudzy diabła" jest młoda kobieta Rini. Przewlekła choroba jej matki stawia rodzinę pod ścianą — muszą sprzedać dom. Rini, wraz z rodzicami oraz trzema braćmi przeprowadza się do domu ich babci. Wkrótce nieuleczalnie chora matka umiera, a ojciec wyjeżdża, aby podjąć pracę. W posiadłości zostają tylko dzieci i babcia. W pewnym momencie zaczynają się dziać przerażające rzeczy.

W domu co jakiś czas słychać dźwięk dzwonka, którym obłożnie chora matka zwykła wzywać domowników. Ukazuje się również zjawa łudząco do niej podobna. Rini wraz z młodszymi braćmi postanawia pomóc matce odejść w zaświaty, jednak najpierw musi poznać tajemnicę z przeszłości rodziny, gdy został zawiązany pewien pakt.

Słudzy diabła – ciekawostki

  • Film "Słudzy diabła" jest prequelem kultowego horroru o tym samym tytule z 1982 roku. Zrealizowanie filmu było marzeniem reżysera Joko Anwara o dzieciństwa, gdy podkradł się do jednego z kin i obejrzał oryginał. Wystąpił zatem do producenta, Rapi Film, o prawa autorskie i zrealizował swój film.
  • Akcja w filmie "Słudzy diabła" rozgrywa się w 1981 roku, czyli rok przed wydaniem oryginalnej wersji.
  • Współcześni aktorzy zostali upozorowani właśnie w stylu lat 80. Tara Barso, odtwórczyni roli Rini, posiada w filmie przedłużone włosy, natomiast Dimas Aditya, wcielający się w postać Hendry, nosi perukę.
  • Film "Słudzy diabła" to pierwszy obraz produkcji indonezyjskiej zrealizowany w formacie 4DX.
  • Najwięcej czasu podczas realizowania filmu zajęło znalezienie odpowiedniego domu. Twórcy poświecili aż trzy miesiące na poszukiwanie posiadłości, która będzie miała odpowiedni wygląd i atmosferę. Wykonanie zdjęć do filmu "Słudzy diabła" zajęło z kolei tylko 18 dni.
  • Oficjalny, międzynarodowy plakat przedstawiający trzy postacie z czarnymi parasolami to dzieło fana filmu.
  • Film "Słudzy diabła" ukazał się na ekranach w 26 krajach na świecie. Zdobył również 13 nominacji do różnych nagród filmowych, w tym do statuetki Festival Film Indonesia 2017 w kategorii najlepszy film.
Słudzy diabła
Tytuł oryginalny

Pengabdi Setan

Gatunek

horror

Kraj produkcji

Korea Południowa, Indonezja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

28.09.2017

Data polskiej premiery

16.02.2018

Czas trwania

107 min.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d152aag
d152aag
d152aag