Śmierdzący Polacy emigrują do Francji. Youtuber szydzi z rodaków i walczy ze stereotypowym myśleniem o Romach [WIDEO]

14 lipca do polskich kin wchodzi francuska komedia "Czym chata bogata!", w której główny bohater, bogaty pisarz-celebryta, nieopatrznie zaprasza do swojej willi romską rodzinę. Film oparty w dużej mierze na stereotypowym, a przez to negatywnym wizerunku Romów nie spodobał się Jakubowi Dębskiemu, youtuberowi i autorowi satyrycznych komiksów. Dębski zabawił się w lektora i zmienił treść zwiastuna "Czym chata bogata!" tak, że zamiast Romów mamy rodzinę Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Czym chata bogata!"
Kadr z filmu "Czym chata bogata!" (Materiały prasowe)
WP

- "Polacy Robacy" to nowa produkcja twórców obleśnej komedii "Ilu Polaków potrzeba do wkręcenia żarówki?". Naród polski przedstawiony jest w filmie jak jakieś karykatury - kradną, śmierdzą i odgradzają się od innych – czytamy pod filmikiem opublikowanym na YouTube.

- Przedpremierowy seans "Czym chata bogata" był wyjątkowo przygnębiającym doświadczeniem. Cała komedia oparta na krzywdzących stereotypach. A na Filmwebie 8,1, więc postanowiłem wprowadzić tylko lekkie zmiany do zwiastuna (zmienić Romów na Polaków), by być może podobało im się trochę mniej – tłumaczył youtuber genezę powstania filmiku pełnego wulgaryzmów i kontrowersji wymierzonych w tożsamość narodową Polaków i uczucia religijne katolików.

WP

O filmie "Czym chata bogata!":

Jean-Etienne Fougerole, bogaty pisarz – celebryta podczas telewizyjnego programu, promując swoją nową książkę "Czym chata bogata", nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Gdy do jego wspaniałego domu wprowadzą się nowi lokatorzy, cały świat stanie na głowie. Dwie rodziny, dwa światy, różne obyczaje, czy wzajemne uprzedzenia mogą doprowadzić do... wielkiego cygańskiego wesela?

"Czym chata bogata!" w kinach od 14 lipca.

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP