Trwa ładowanie...
d19eook
Aktualności

Spectator partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spectator partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji
(mat. promocyjne)
d19eook

Spectator – dystrybutor filmowy, który ceni krótkie metraże i lubi dołączać je do filmów pełnometrażowych, został partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

W ramach współpracy Spectator wprowadzi do kin jako dodatek do jednej z nadchodzących premier dwa filmy z sekcji Animowane Fraszki festiwalu O!PLA. Jedna zostanie wyłoniona w ramach Plebiscytu Publiczności. Drugi wybierze zespół Spectatora. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Wielkiego Finału 8 czerwca w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2014(21.03.2014 – 31.05.2014) odbył się – symbolicznie – w 44 MIEJSCOWOŚCIACH: 39-ciu MIASTACH i 5-ciu WSIACH! Podobnie, jak w zeszłym roku, podstawą O!PLA jest konkurs najnowszej polskiej animacji dla widzów dorosłych, przeprowadzony w 5 kategoriach: STUDYJNEJ, SZKOLNEJ, WIDEOKLIP, OFF&WORKSHOP oraz ANIMOWANE FRASZKI (od 2014). O tym, do kogo powędrują w tym roku Tobołki Koziołka Matołka, przez 2 i pół miesiąca decydowali widzowie w całej Polsce, bo to Oni, i tylko Oni, są Jurorami na O!PLA. W dniach 5-8 czerwca 2014 w Łodzi odbędzie się Wielki Finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Laureatów poznamy 8 czerwca na Ceremonii Zamknięcia Festiwalu w Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1). Wtedy też zostanie ogłoszony zwycięzca wybrany przez zespół Spectatora. Nagrodą będzie dołączenie Fraszki do pełnometrażowego filmu dystrybuowanego w kinach studyjnych w całym kraju.

Spectator to pierwszy dystrybutor w Polsce, który regularnie dołącza szorty do pełnych metraży i wprowadza je do kin. Wprowadziliśmy w taki sposób 7 krótkich metraży, m.in. „Danse macabre” Małgorzaty Rżanek, „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego oraz „Nois” Przemysława Adamskiego. Zorganizowaliśmy dwa konkursy na nakręcenie filmu do 10 minut, skierowane zarówno do zawodowców, jak i amatorów: „Horror w szortach” i „Sex w szortach”. Zwycięskie filmy weszły do polskich kin.

d19eook

Podziel się opinią

Share

d19eook

d19eook