Trwa ładowanie...

Startują zapisy na warsztaty Animatora

Share
Startują zapisy na warsztaty Animatora
d22muqv

Jak stworzyć animowany teledysk? Kto był pionierem rotoskopii? Czy w fotoplastikonie można zamknąć sny? Na te i inne pytania widzowie Festiwalu znajdą odpowiedź na warsztatach Animatora.

Zapisy ruszyły w poniedziałek, 15. czerwca i potrwają do przyszłego tygodnia. Uwaga - liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Wstęp na warsztaty kosztuje symboliczną złotówkę. Zapisy na warsztaty Animatora dla Dzieci ruszą w przyszły poniedziałek.

W tym roku organizatorzy przygotowali 5 różnych propozycji: na warsztatach pt. „Naśladując Maxa Fleischera” uczestnicy stworzą teledysk do muzyki Ares & The Tribe, wykorzystując do tego technikę rotoskopii. Zajęcia poprowadzi znany i lubiany przez widzów Animatora Yach Paszkiewicz, dyrektor Yach Filmu, który zaprezentuje również wybór wideoklipów z tego wydarzenia.

d22muqv

Krzysztof Rusinek z Alchemiq Studio na warsztatach animacji 3D pokaże, jak wiele pięknych rzeczy można zrobić w zaciszu domu i "wnętrzu" swojego komputera. Adriana Prodeus,“ krytyczka filmu i sztuki, wykładowczyni, autorka książki "Themersonowie. Szkice biograficzne" oraz współautorka pracy "Polski Film Animowany", script-doctor, publicystka m.in. miesięcznika „Kino”, zdradzi tajniki pisania o animacji

Najlepszy artykuł powstały w ramach warsztatów zostanie opublikowany na łamach poznańskiego dodatku "Gazety Wyborczej".

Elżbieta Jeznach,€“ reżyserka i aktorka paryskiego teatru Miettes De Spectacles,€“ zaprosi uczestników do odkrycia intymnego świata snów i stworzenia ich niezwykłego zapisu. Celem warsztatów tworzenia peep boxów jest uczynienie ze snów historii widocznych dla innych osób i utrwalenie ich w specjalnie zbudowanych magicznych sześcianach€“ fotoplastikonach. Przy użyciu wycinków z gazet, małych przedmiotów-zabawek, guzików, pereł, koralików, miniaturowych figurek i specjalnego oświetlenia, będzie możliwe zainscenizowanie odnalezionych własnych lub zasłyszanych cudzych snów. Ostatnia propozycja to warsztaty z reżyserem Damienem O’Connorem z Brown Bag Films w Dublinie, który pracował przy takich produkcjach, jak: „Noddy”, „Świnka Olivia”, „Octonauci”, a obecnie współpracuje jako reżyser i koordynator storyboardów przy najpopularniejszym amerykańskim show dla dzieci w wieku przedszkolnym „Doc McStuffins”. Damien poprowadzi uczestników swoich warsztatów krok po kroku od pomysłu do storyboardu. Uwaga, te zajęcia
odbędą się w języku angielskim.

Koszt udziału w zajęciach to symboliczna złotówka. Aby się zapisać wystarczy wejść na stronę Animatora -€“ w zakładce aktualności znajdują się linki do formularzy zgłoszeniowych.

d22muqv

Podziel się opinią

Share
d22muqv
d22muqv