Trwa ładowanie...
24-11-2006 15:39

"Statyści" - pierwszy w Polsce pokaz filmu w kinie dla niewidomych!

"Statyści" - pierwszy w Polsce pokaz filmu w kinie dla niewidomych!
d30p62v
d30p62v

27 listopada w kinie "Pokój" w Białymstoku po raz pierwszy film kinowy zaprezentowany zostanie osobom niewidomym. By przybliżyć niewidzącym wrażenia kinowe, zostanie zastosowana wyjątkowa metoda audio deskrypcji. Pierwszym filmem w Polsce pokazywanym w kinie niewidomym będą "Statyści" Michała Kwiecińskiego.

Opracowana w USA i rozpowszechniona na początku lat osiemdziesiątych unikalna metoda polega na odtwarzaniu niewidomym podczas projekcji dodatkowego komentarza. W kinie wyznaczone są specjalne miejsca dla osób niewidomych ze słuchawkami, w których osoba niewidoma słyszy komentarz kluczowy dla rozumienia fabuły filmu. Przedsięwzięcie wymaga wyjątkowej znajomości fabuły filmu, dialogów i wielu godzin pracy nad opracowaniem tekstu komentarza.

Organizatorzy uzmysłowili sobie, że większość osób w Polsce (nawet pracujących w branży kinowej od wielu lat) nie spotkała się z pojęciem audio deskrypcji, które w USA czy Wielkiej Brytanii jest szeroko rozpowszechnione.

W Białymstoku całe kino "Pokój" gościć będzie niewidomych, audio deskrypcji na żywo dokona Krzysztof Szubzda, znany białostocki konferansjer. "STATYŚCI" W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d30p62v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30p62v