Trwa ładowanie...
d2knhy6

Strasznie szczęśliwi

Najnowsze informacje
2.7
(19 głosów)
Oceń:
d2knhy6

Robert, młody policjant z Kopenhagi zostaje dyscyplinarnie przeniesiony do małego miasteczka na południu Danii. Błoto, krowy i gumiaki – czego więcej może spodziewać się wielkomiejski funkcjonariusz policji w ponurej miejscowości położonej nad grząskim bagnem? Okazuje się jednak, że pozornie ciche i spokojne miejsce kryje w sobie mroczne tajemnice…

Według jego mieszkańców, stróż prawa powinien lubić piwo, grać w karty, a przede wszystkim być… miejscowym, bo tutaj nowi przybysze, którzy nie pasują do otoczenia, prędzej czy później znikają.

Spokoju pilnuje tu ksiądz, właściciel sklepu i lekarz, który na każdy kłopot znajduje lekarstwo. Początkowo Robert stara się zaprowadzić w miasteczku porządek, ale na jego drodze staje tajemnicza i ponętna Ingelise, żona najgroźniejszego człowieka w okolicy. Młody policjant będzie musiał przekonać się, jak smakuje uczucie „strasznego szczęścia”.

„Strasznie szczęśliwi” to film straszny i śmieszny, wesoły i smutny zarazem. Obraz, który łączy w sobie elementy czarnej komedii, dramatu, thrillera, a nawet westernu. W brawurowy sposób łamie filmowe konwencje i wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom gatunkowym.

Strasznie szczęśliwi
Tytuł oryginalny

Frygtelig lykkelig

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

03.04.2009

Czas trwania

90 min.

Obsada
d2knhy6

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knhy6
d2knhy6
d2knhy6