Trwa ładowanie...
14-07-2015 16:51

Studio Munka na Animatorze

Studio Munka na AnimatorzeŹródło: Animator
d23r6sg
d23r6sg

W Poznaniu trwa 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. 16 lipca Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich weźmie udział w Animator PRO, czyli panelu dyskusyjnym: Problemy i wyzwania środowiska animacji w Polsce. Ponadto dwie animacje wyprodukowane w Studiu Munka-SFP znalazły się w Konkursie tegorocznej edycji festiwalu.

Animator PRO powstał we współpracy z Poznań Film Commission. Jest on skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i tych, którzy stawiają w animacji pierwsze kroki. W trakcie spotkania zostaną poruszone tematy problemów dzisiejszej animacji, możliwości, jakie stwarza rynek, źródeł finansowania projektów animowanych oraz wielu innych kwestii, które dotyczą przedstawicieli tej branży na różnym etapie rozwoju zawodowego. Przedstawiciele Studia Munka-SFP wezmą udział w części „Produkcje komercyjne czy niezależne? Kierunek rozwoju i metody finansowania filmów animowanych. Źródła finansowania filmu animowanego w Polsce”. Spotkanie odbędzie się 16 lipca o godzinie 13.15 w Scenie na Piętrze przy ulicy Masztalarskiej 8.

W Konkursie Animatora znalazły się także dwie produkcje Studia Munka-SFP zrealizowane w ramach programu „Młoda Animacja”. Pierwszą z nich są „Kreatury” Tessy Moult-Milewskiej, które powstały w koprodukcji z Indemind oraz WJTeam. Drugą jest „Macierz” w reżyserii Sławomira Shutego i Tomasza Bochniaka (koproducent: Fundacja Korporacja Ha!art). Nagrodą w Konkursie jest statuetka Złotego Pegaza i 45 tysięcy złotych. Swoje wyróżnienie - Nagrodę za najlepszy polski film krótkometrażowy (10 tys. zł) - przyznaje również Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Więcej informacji o festiwalu Animator: www.animator-festival.com

d23r6sg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23r6sg