Trwa ładowanie...
d3iyjl2

Świąteczne przeboje

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Świąteczne przeboje" to intrygująca historia rodziny, która spotyka się przy stole w wigilijny wieczór. Na jaw wyjdzie wiele wyrzutów i tajemnic.
d3iyjl2
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Nordisk Film

Świąteczne przeboje – zarys fabuły

Jak wiadomo, z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach. Tym razem nie jest inaczej. Główne role w filmie "Świąteczne przeboje" odgrywają gospodarze wigilijnej kolacji, Katrine i Mads, do których zjeżdża się rodzina. Śnieg prószy, na niebie pojawia się pierwsza gwiazdka, a przy stole gromadzą się powoli goście. Nie zabraknie rozwiedzionych rodziców Katrine, starszej siostry z pretensjonalnym mężem i nieznośnym synem, a także młodszej siostry z nowym partnerem i córką zafascynowaną pierwszym śniegiem.

W takim składzie wigilijny stół stanie się polem bitwy, który dużo zostanie ujawnione, wypomniane i wykrzyczane. Ile świątecznych przebojów wybrzmi, zanim bliscy zbliżą się do siebie i zrozumieją, że esencją gwiazdki jest zrozumienie i magia rodzinnych relacji?

Świąteczne przeboje – ciekawostki

  • Motyw zamknięcia bohaterów w jednym pomieszczeniu istnieje w kinie od dziesiątek lat. Koncepcję wykorzystano w hitach takich jak "12 gniewnych ludzi" czy "Kto się boi Wirginii Woolf".
  • Premiera filmu "Świąteczne przeboje" miała miejsce podczas Toronto International Film Festival 2018.
  • Reżyserką filmu "Świąteczne przeboje" jest duńska aktorka Paprika Steen, która zagrała między innymi epizodyczną rolę w filmie "Tańcząc w ciemnościach".
Świąteczne przeboje
Tytuł oryginalny

Den tid på året

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

07.09.2018

Data polskiej premiery

09.11.2018

Czas trwania

101 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iyjl2
d3iyjl2
d3iyjl2