Trwa ładowanie...
d3g1nov

Święty niezłomny

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film religijny "Święty niezłomny" to historia hiszpańskiego duchownego, którego działania prospołeczne i edukacyjne zaprowadziły na stracenie, a kilkadziesiąt lat później na ołtarze.
d3g1nov
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: goyaproducciones

Święty niezłomny – zarys fabuły

Film "Święty niezłomny" to historia oparta na faktach. Głównym bohaterem jest ksiądz Pedro Poveda, który na początku XX wieku przybył do niewielkiej miejscowości Guedix, aby wspierać tamtejszą, biedną i niewyedukowaną, ludność zamieszkującą okoliczne jaskinie. Zorganizował między innymi szkołę dla dzieci i kobiet, zbierał fundusze na ubrania i żywność. Poza tym ksiądz Pedro Poveda zajmował się działalnością wydawniczą, zorganizował Stowarzyszenie Terezjańskie, które miało kształcić duchowo przyszłych nauczycieli.

Dobroczynne działanie niezłomnego księdza musiało jednak zmierzyć się z trudnymi czasami, w których przyszło mu żyć. Był to bowiem okres wojny domowej, gdy szerzyły się poglądy antyklerykalne. W 1936 roku Pedro Poveda został aresztowany i stracony. Siłę jego mądrości docenił papież Jan Paweł II, który wyniósł księdza Povedę na ołtarze.

Film katolicki "Święty niezłomny" to wywołująca na twarz uśmiech historia poświęcenia dla innych ludzi, a przede wszystkim dla wyższych idei. To także opowieść o podłych czasach, gdy z pomoc najuboższym płacono najwyższą cenę.

Święty niezłomny – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Święty niezłomny" powstały w Madrycie, Salamance, Asturii i Granadzie.
  • Światowa premiera filmu odbyła się w marcu 2016 roku, jednak polscy widzowie musieli czekać na obraz 2 lata. Film ukazał się bowiem dopiero 16 marca 2018 roku.

Zobacz również inne najlepsze filmy o świętych 2018.

Święty niezłomny
Tytuł oryginalny

Poveda

Gatunek

biograficzny

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

04.03.2016

Data polskiej premiery

16.03.2018

Czas trwania

113 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g1nov
d3g1nov
d3g1nov