WP
WP

Święty niezłomny - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film religijny "Święty niezłomny" to historia hiszpańskiego duchownego, którego działania prospołeczne i edukacyjne zaprowadziły na stracenie, a kilkadziesiąt lat później na ołtarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
"Święty niezłomny" to biografia hiszpańskiego duchownego Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Święty niezłomny – zarys fabuły

Film "Święty niezłomny" to historia oparta na faktach. Głównym bohaterem jest ksiądz Pedro Poveda, który na początku XX wieku przybył do niewielkiej miejscowości Guedix, aby wspierać tamtejszą, biedną i niewyedukowaną, ludność zamieszkującą okoliczne jaskinie. Zorganizował między innymi szkołę dla dzieci i kobiet, zbierał fundusze na ubrania i żywność. Poza tym ksiądz Pedro Poveda zajmował się działalnością wydawniczą, zorganizował Stowarzyszenie Terezjańskie, które miało kształcić duchowo przyszłych nauczycieli.

Dobroczynne działanie niezłomnego księdza musiało jednak zmierzyć się z trudnymi czasami, w których przyszło mu żyć. Był to bowiem okres wojny domowej, gdy szerzyły się poglądy antyklerykalne. W 1936 roku Pedro Poveda został aresztowany i stracony. Siłę jego mądrości docenił papież Jan Paweł II, który wyniósł księdza Povedę na ołtarze.

WP

Film katolicki "Święty niezłomny" to wywołująca na twarz uśmiech historia poświęcenia dla innych ludzi, a przede wszystkim dla wyższych idei. To także opowieść o podłych czasach, gdy z pomoc najuboższym płacono najwyższą cenę.

Święty niezłomny – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Święty niezłomny" powstały w Madrycie, Salamance, Asturii i Granadzie.
  • Światowa premiera filmu odbyła się w marcu 2016 roku, jednak polscy widzowie musieli czekać na obraz 2 lata. Film ukazał się bowiem dopiero 16 marca 2018 roku.

Zobacz również inne najlepsze filmy o świętych 2018.

Tytuł oryginalny

Poveda

Gatunek

biograficzny

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

04.03.2016

Data polskiej premiery

16.03.2018

Czas trwania

113 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP