ycipk-1e3jo7
ycipk-1e3jo7

Szkoła dziewic - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Francja, schyłek XVII stulecia

Madame de Maintenon, żona Ludwika XIV, ufundowuje pod Paryżem Saint-Cyr, szkołę z internatem dla dziewcząt pochodzących ze zubożałej szlachty. Z całego królestwa ściągają tam dziewczęta w różnym wieku, aby nauczyć się poprawnej francuszczyzny i nabrać manier stosownych dla ich pochodzenia.

Dla Madame de Maintenon to, co z początku jawi się jako pełen radości i ciepła rodzaj kulturalnej działalności charytatywnej, po latach stanie się źródłem przerażającego niepokoju, a w końcu religijnego fanatyzmu.

Kiedy rozkwitające dziewczęta wystawiają na dworze sztukę napisaną dla nich przez Racine`a, Saint-Cyr przykuwa uwagę chciwych „świeżej krwi” młodych mężczyzn z otoczenia króla. Powstała w wyniku tego fala propozycji małżeńskich zaostrza jedynie narastające zmysłowe napięcie dojrzewających dziewcząt, które sieje w Saint-Cyr prawdziwe spustoszenie.

ycipk-1e3jo7

W końcu Madame de Maintenon zwraca się o pomoc do ojca Godeta de Marais, bezkompromisowego księdza, który osłania Saint-Cyr płaszczem ascezy na wskroś przesiąkniętej dyscypliną.

Lecz, czy w rezultacie przyniesie to Madame de Maintenon i jej dziewczętom zbawienie czy też potępienie?

ycipk-1e3jo7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1e3jo7
ycipk-1e3jo7