Trwa ładowanie...
d2m9x12

Szkoła dziewic

Najnowsze informacje
3.3
(32 głosy)
Oceń:
d2m9x12

Francja, schyłek XVII stulecia

Madame de Maintenon, żona Ludwika XIV, ufundowuje pod Paryżem Saint-Cyr, szkołę z internatem dla dziewcząt pochodzących ze zubożałej szlachty. Z całego królestwa ściągają tam dziewczęta w różnym wieku, aby nauczyć się poprawnej francuszczyzny i nabrać manier stosownych dla ich pochodzenia.

Dla Madame de Maintenon to, co z początku jawi się jako pełen radości i ciepła rodzaj kulturalnej działalności charytatywnej, po latach stanie się źródłem przerażającego niepokoju, a w końcu religijnego fanatyzmu.

Kiedy rozkwitające dziewczęta wystawiają na dworze sztukę napisaną dla nich przez Racine`a, Saint-Cyr przykuwa uwagę chciwych „świeżej krwi” młodych mężczyzn z otoczenia króla. Powstała w wyniku tego fala propozycji małżeńskich zaostrza jedynie narastające zmysłowe napięcie dojrzewających dziewcząt, które sieje w Saint-Cyr prawdziwe spustoszenie.

W końcu Madame de Maintenon zwraca się o pomoc do ojca Godeta de Marais, bezkompromisowego księdza, który osłania Saint-Cyr płaszczem ascezy na wskroś przesiąkniętej dyscypliną.

Lecz, czy w rezultacie przyniesie to Madame de Maintenon i jej dziewczętom zbawienie czy też potępienie?

Podziel się opinią

d2m9x12

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m9x12
d2m9x12
d2m9x12