Trwa ładowanie...
d1op2rs

Szybszy od błyskawicy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film akcji "Szybszy od błyskawicy" przedstawia historię mechanika samochodowego, który musi stawić czoła żądnemu zemsty gangsterowi.
d1op2rs
1
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Totality

Szybszy od błyskawicy – zarys fabuły

Motywem przewodnim filmu "Szybszy od błyskawicy" są wyścigi samochodowe. Regularnie na trasach w Hongkongu organizowane są nocne rajdy, w których udział biorą najlepsi kierowcy prowadzący specjalnie przygotowane auta. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwa policja, a kondycją samochodów profesjonalni mechanicy samochodowi. Ich szefem jest Foh (grany przez Jackie Chana).

Gdy pewnej nocy do wyścigu nielegalnie dołącza nieznane czarne auto, które potrąca śmiertelnie policjanta na motocyklu, to właśnie Fohowi udaje się zdemaskować kierowcę. Jest nim poszukiwany przez Interpol gangster o pseudonimie Cougar. Bandyta zostaje postawiony przed sądem i skazany, ale gdy wychodzi na wolność, chce się zemścić. Proponuje Fohowi niebezpieczny wyścig.

W obsadzie filmu "Szybszy od błyskawicy" obok Jackie Chana wystąpili również Michael Wong i Thorsten Nickel.

Szybszy od błyskawicy – ciekawostki

  • Początkowo sceny wyścigów w filmie "Szybszy od błyskawicy" miały być kręcone w Japonii, jednak nieustające deszcze na wyspach uniemożliwiły zorganizowanie planu zdjęciowego. Ten w konsekwencji został przeniesiony do Malezji. Nowa lokalizacja przysporzyła kolejnych problemów, ponieważ władze w trosce o bezpieczeństwo obywateli nie zgodziły się na szybką jazdę kaskaderów. Ekipa filmowa nagrała zatem wyścigi w bezpiecznej prędkości, a przyspieszyła komputerowo w postprodukcji.
  • Ostatecznie zdjęcia do filmu "Szybszy od błyskawicy" powstały w Hongkongu, Malezji i Japonii.
  • Tytułowa piosenka do filmu została wykonana przez samego Jackie Chana.
  • "Szybszy od błyskawicy" to jeden z nielicznych filmów, w których odtwórca głównej roli, Jackie Chan był w większości scen dublowany przez kaskadera. Wynikało to z kontuzji kostki, której doznał podczas kręcenia filmu "Draka na Bronksie".
  • Samochody w filmie "Szybszy od błyskawicy", biorące udział w wyścigach, to w zdecydowanej większości auta marek azjatyckich. Na ekranie zobaczyć można między innymi Toyotę Supra, Nissana Skyline GT-R, Protona Saga, Mazdę RX-7 czy Mitsubishi FTO i Mitsubishi 3000 GT.

Zobacz również inne najlepsze filmy z Jackie Chanem.

Szybszy od błyskawicy
Tytuł oryginalny

Pik Lik Foh

Gatunek

film akcji

Kraj produkcji

Hongkong

Rok produkcji

1995

Data światowej premiery

05.08.1995

Czas trwania

110 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1op2rs
d1op2rs
d1op2rs