Trwa ładowanie...
dzd668a

Tajemnica objawienia

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Tajemnica objawienia" to historia dziennikarza śledczego, który zostaje wysłany przez dostojników watykańskich do Francji, aby zbadać sprawę rzekomych objawień maryjnych.
dzd668a
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Tajemnica objawienia – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Tajemnica objawienia" jest Jacques Mayano, francuski dziennikarz śledczy, który powrócił właśnie z pogrążonej w wojnie Syrii, gdzie zginął jego przyjaciel i kolega po fachu. Targany traumatycznymi wspomnieniami Mayano potrzebuje odskoczni. Okazuje się nią wezwanie do Watykanu, gdzie dziennikarz otrzymuje zlecenie zbadania sprawy młodej Francuzki, która utrzymuje, że doznaje objawień Maryi.

Mayano wyjeżdża zatem na prowincję Francji, do niewielkiego miasteczka, które już w tym momencie gości coraz więcej wiernych. Sprawę objawień nagłaśniają lokalni duchowni, a sama dziewczyna, Anna, pozostaje niewzruszona i nieskora do rozmów. Mayano musi dowiedzieć się jednak, czy te mistyczne wydarzania są prawdą, czy jedynie mistyfikacją.

Film "Tajemnica objawienia" nie jest typowym filmem religijnym. Poddaje bowiem wątpliwości prawdopodobieństwo cudu, dywaguje na temat podstawy kościoła na najwyższych szczeblach i na nizinach. Reżyser filmu bardzo dobrze żongluje fabułą i trzyma widza w niepewności do ostatnich sekund.

Tajemnica objawienia – ciekawostki

  • Fabuła filmu "Tajemnica objawienia" inspirowana jest rzeczywistymi wydarzeniami jakie miały miejsce w latach 50. XIX wieku w Lourdes, gdy 14-letnia święta Bernadetta doświadczyła 18 objawień maryjnych. Miasteczko stało się miejscem kultu i do dziś jest punktem odwiedzin licznych pielgrzymek.
Tajemnica objawienia
Tytuł oryginalny

L'apparition

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

14.02.2018

Data polskiej premiery

24.08.2018

Czas trwania

137 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
dzd668a

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzd668a
dzd668a
dzd668a