Tak wygląda grób Kopiczyńskiego. Przez lata wzbudzał negatywne emocje
Gwiazdor "Czterdziestolatka" od 2016 roku spoczywa na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Przez kilka lat miejsce pochówku Andrzeja Kopiczyńskiego było przedmiotem nieprzyjemnych dyskusji. Teraz grób aktora zdobi interesujący nagrobek.
Przez blisko 5 lat grób Andrzeja Kopiczyńskiego nie miał nagrobka. Był otoczony kamieniami, obsypany żwirkiem, a całość wieńczyły drewniany krzyż i zdjęcie aktora. Miejsce pochówku było jednak regularnie sprzątane, pojawiały się nowe znicze. Jednak wiele postronnych osób nie mogła się pogodzić z faktem, że grób tak znanego aktora nie doczekał się pomnika.
"Mój tata byłby dużo bardziej zadowolony z takiego naturalnego, trochę siermiężnego, prostego nagrobka niż wielkiego, wykonanego z przepychem pomnika. Gdyby było mnie stać na pomnik w takim miejscu na Powązkach, to już by był. Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego" – podkreślała w rozmowie z Wirtualną Polską córka aktora Katarzyna Kopiczyńska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pogrzeb Jerzego Stuhra. Tłumy w Krakowie pożegnały wielkiego aktora
"Był bardzo skromnym człowiekiem, kochał przyrodę, spokój, wieś i wszystko co proste i naturalne. Gdyby sam miał wybierać miejsce pochówku, raczej byłoby to gdzieś pod drzewem i kamieniem niż w grobowcu" – powiedziała Kopiczyńska.
Nagrobek ozdobił grób Andrzeja Kopiczyńskiego w 2021 roku. Przedstawia kapliczkę wykutą w drzewie, w której znajduje się figurka Jezusa. Pod figurką umiejscowiona została tablica z nazwiskiem aktora, rokiem urodzenia i śmierci. Na grobie zasadzono bluszcz.
Przypomnijmy, że popularny aktor zmarł 19 października 2016 roku w wieku 82 lat. Przez długi czas zmagał się z chorobą Alzheimera.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o hitowej polskiej komedii "Rozwodnicy" na Netfliksie, zastanawiamy się, czy Demi Moore dostanie Oscara, czy Złotą Malinę za "Substancję" i zdradzamy, co dzieje się na planach filmów i seriali. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: