Trwa ładowanie...
d2i4nxi

Takich lekcji jeszcze nie było! Nowatorska edukacja w świecie filmu "7 uczuć" Marka Koterskiego w ramach projektu Plan Filmowy

W obecnej III edycji, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję znaleźć się w osobliwym świecie "7 uczuć”, czyli najnowszego dzieła Marka Koterskiego, twórcy kultowych filmów "Nic śmiesznego”, "Dzień świra” czy "Baby są jakieś inne”, które pojawi się w kinach 12 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Takich lekcji jeszcze nie było! Nowatorska edukacja w świecie filmu "7 uczuć" Marka Koterskiego w ramach projektu Plan Filmowy
(Materiały prasowe)
d2i4nxi

PLAN FILMOWY dla zwiedzających w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jest oryginalnym oraz inspirującym połączeniem niezwykłej wystawy kostiumów, ekspozycji scenograficznej i jednego z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych, który pozwala zwiedzającym na wejście w sam środek planu filmowego.

Projekt PLAN FILMOWY powstał w 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego obecna III edycja to wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty, które przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu i przybliża najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w multimedia między innymi strefę VR. W program zwiedzania włączone są także projekcje materiałów making of z planów filmowych.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

PLAN FILMOWY, który można zwiedzać w halach Wytwórni został podzielony na dwie części – scenograficzną i kostiumową. Ekspozycja zajmuje łącznie 800 metrów kwadratowych. W części scenograficznej odtworzono dekoracje z kilku produkcji fabularnych. Na wystawie można zobaczyć m.in. scenografię z najnowszego filmu Marka Koterskiego pt. "7 uczuć” i wejść do świata najnowszej odsłony przygód Adasia Miauczyńskiego na ponad miesiąc przed kinową premierą tej produkcji. Zwiedzający mogą również zajrzeć do wnętrz królewskich komnat z filmowego cyklu "Historia w ożywionych obrazach”. Wszystkie elementy dekoracji i rekwizyty przygotowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Uzupełnieniem zwiedzania niezwykłej scenografii jest multimedialna projekcja, która dzięki technologii VR pozwala zwiedzającym przenieść się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwować nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.

d2i4nxi

W trakcie zwiedzania części dotyczącej kostiumów można zobaczyć pracownię kostiumograficzną oraz dowiedzieć się jak za pomocą ubioru kostiumograf współtworzy koncepcję plastyczną filmu. Na zakończenie każdy zwiedzający ma okazję sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby, przymierzyć wybrane kostiumy historyczne i poczuć się jak aktor odtwarzający rolę w filmach. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of pokazujące pracę kostiumografa i scenografa na planie filmowym.

Program wystawy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), młodzieży, studentów, grup rodzinnych, seniorów i osób indywidualnych.
Szczegółowe informacje i rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28, planfilmowy@wfdif.pl

Oraz:
Wystawa Plan Filmowy
Warsztaty Filmowe
Facebook
Instagram

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2i4nxi

Podziel się opinią

Share
d2i4nxi
d2i4nxi