Trwa ładowanie...

"Tarapaty" najchętniej oglądanym filmem dla młodych widzów

"Tarapaty” Marty Karwowskiej obejrzało już niemal 250 tys. widzów (dokładnie 246,112) - to rekordowy wynik polskiego filmu familijnego! Przygody Julki, Olka i psa Pulpeta, w które zamieszany jest złodziejski gang, tajemniczy i groźny mężczyzna oraz Pablo Picasso wciąż można oglądać na ekranach kin w całym kraju.

"Tarapaty" najchętniej oglądanym filmem dla młodych widzówŹródło: Materiały prasowe
d2cwnuc
d2cwnuc

Polskie kino dla dzieci ma szansę na prawdziwy renesans i "Tarapaty” są tego najlepszych przykładem - po 5 tygodniu wyświetlania zebrały 239,164 widzów (dla porównania: "Za niebieskimi drzwiami” Mariusza Paleja w analogicznym okresie miało na koncie 185,822 widzów). To najlepszy wynik tego typu produkcji od 15 lat, od kiedy dostępne są wyniki polskiego Box Office!

Zobacz zwiastun filmu "Tarapaty":

W najbliższym czasie odbędą się kolejne projekcje specjalne filmu z udziałem twórców:
28.10 - Toruń, Tofifest
12.11 - Świdnicki Festiwal Filmowy

d2cwnuc

- Tam wszędzie są wątki kryminalne, jest to napięcie, że nie wiesz, co się za chwilę stanie. [To napięcie] jest mega ekscytujące! Mam wrażenie, że dorośli nie doceniają tego, jak bardzo dzieci lubią kryminały - mówiła 9-letnia widzka - Oczywiście takie kryminały dla dzieci, gdzie jest napięcie i przygoda. Nie jestem naukowczynią, więc nie potrafię tak dokładnie wyjaśnić, dlaczego to jest takie fajne, ale wydaje mi się, że to może przez to, że dzieci z natury są ciekawskie.

Na ekranie zobaczyć można Romę Gąsiorowską, Piotra Głowackiego, Joannę Szczepkowską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Maj i Krzysztofa Stroińskiego.

W sprzedaży jest również książka "Tarapaty”, która powstała na podstawie filmowej opowieści. Jej autorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel.

Dzieci z filmu "Tarapaty" o pracy na planie: "Była sytuacja, w której bardzo się bałam":

d2cwnuc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cwnuc